Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Analig Basketbol Grup Müsabakaları Sona Erdi.

15.01.2020

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Erkek ve Kız Basketbol Grup Müsabakaları, Rize'de yapıldı. Kızlarda Rize Yeni Şehir Spor Salonu Erkeklerde Güneysu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona 10 ilden 9 kız ve 9 erkek takımı olmak üzere toplam 250 sporcu ve antrenör katıldı.


Müsabakalar sonunda Erkekler Ligi A Grubu'nda Giresun il takımı birinci, Erzurum il takımı ikinci, B Grubu'nda Trabzon il takımı birinci, Ordu il takımı ikinci, C Grubu'nda ise Tokat il takımı birinci, Bayburt il takımı ikinci oldu.

Kızlarda A Grubu'nda Ordu il takımı birinci, Giresun il takımı ikinci, B Grubu'nda Tokat il takımı birinci, Erzincan il takımı ikinci, C Grubu'nda ise Rize il takımı birinci, Erzurum il takımı ikinci sırada yer aldı.

Gruplarda ilk 2'ye giren takımlar Tokat’ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final Müsabakalarına katılma hakkı elde etti.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE