Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

3. Kademe (C) Antrenör Kursu Antalya’da Düzenlendi

26.02.2024 09:06:56


3. Kademe (C) Antrenör Kursu 11-18 Şubat 2024 tarihleri arasında Nirvana Cosmopolitan Hotel bünyesindeki Cosmos Sports Center’da gerçekleştirildi.

Eğitimin ilk bölümü “Basketbolda Özel Antrenman Bilgisi” dersinin İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Emin Kafkas, “Basketbolda Edit ve Analiz” ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” derslerinin TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal, "Basketbola Özgü Kuvvet, Güç ve Dayanıklılık Gelişimi" dersinin Atletik Performans Antrenörü Erhan Kara ve “Performansta Zihinsel Beceriler” dersinin Darüşşafaka SK Psikolojik Performans Danışmanı Ömer Gür tarafından verilmesiyle tamamlandı.

İkinci bölüm ise; “Teknik-Taktik” dersine ait hücum bölümünün TBF Eğitim Kurulu Üyesi Hasan Özmeriç, savunma bölümünün ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle geride kaldı.

Toplam 7 gün süren 3. Kademe (C) Antrenör Kursu; TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs’ün de katılımıyla, 18 Şubat Pazar günü Antalya Basketbol Kulübü ve Antalya Genç Gelişim İhtisas SK altyapı takımlarının destekleriyle gerçekleştirilen uygulama sınavıyla noktalandı.

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu - Eğitim Kurulu
Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No: 2 Ankara Spor Salonu, Altındağ/ANKARA