Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kurul Hakkında

Aydın Örs başkanlığında Şubat 2018 itibari ile görevine başlayan Eğitim Kurulu'muz yola çıkarken, dünyadaki tüm meslektaşları ile rekabete girecek daha donanımlı antrenörleri Türk basketboluna kazandırmayı öncelikli hedefi olarak belirledi. Bu hedef için çalışma planlarını yaparken; nitelikli ve kaliteli eğitimi, eğitimde karşılıklı iletişimi, antrenörlük mesleğinin etik değerlerine sahip çıkmayı ve yeni nesil antrenörlere bu konuda ilham vererek mesleğin saygınlığı ve değerini artırmayı temel adımlar olarak belirledik. Bu amaçlar ve hedefler doğrultusunda, Eğitim Kurulu olarak 2018-2021 tarihleri arasındaki eğitim faaliyetleri ve projeleri ile ilgili aşağıdaki raporu hazırladık.

Eğitim Kurulu Faaliyet Raporu (2018-2021)

2018 yılı itibariyle düzenlediğimiz eğitimlere ait istatistiksel verileri ve 01.04.2023 itibariyle Türkiye geneli antrenör sayımıza ait veriyi aşağıda paylaşmaktayız.

 

 

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu - Eğitim Kurulu
Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No: 2 Ankara Spor Salonu, Altındağ/ANKARA