Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2023/2 Temel Eğitim Dönemi Başvuruları Başlıyor

24.05.2023 10:16:38


Antrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenecek olan 2023/2 dönemi Temel Eğitim başvurusu ile ilgili T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama aşağıda kamuoyu bilgisine sunulur.

Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülmektedir. Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların, Antrenör Temel Eğitim ve Temel Eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları 22 Mayıs- 2 Haziran 2023 tarihleri arasında E-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemelerini referans numaraları ya da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaraları ile  22 Mayıs tarihinden itibaren, 2 Haziran 2023 saat 17:00'a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirebilecektir.

2023/1 Antrenör Temel Eğitim programına başvuruları onaylanan adayların 6 Şubat tarihinde Ülkemizde yaşanan deprem afeti nedeniyle tüm hakları saklı kalarak 2023/2 Antrenör Temel Eğitim programına başvuruları ve ödemiş oldukları sınav ücretleri aktarılmıştır. 2023/1 Antrenör Temel Eğitim başvuruları onaylanan adaylar 22 Mayıs-2 Haziran 2023 tarihleri arasında kayıt ya da sınav ödemesi gerçekleştirmeyeceklerdir. Kişisel bilgiler, sınav merkezi değişikliği vb. konularda güncelleme işlemleri 19 Haziran-21 Temmuz 2023 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne gerçekleştirilecektir.

Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılacak olup uygulama eğitimi ve sınavında başarılı olmaları halinde antrenör belgelerini alabileceklerdir. Temel Eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan dijital kitapların yanı sıra,  işitsel ve görsel olarak tüm  e-öğrenme materyalleri adayların hizmetine sunulacaktır. Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs eğitim sistemi  üzerinden hizmetine sunulan tüm eğitim materyallerine erişim sağlanabilecektir.

Temel eğitim ve sınavından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başarısız oldukları modüllerden, ilk kayıt tarihinden itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınavlara tekrar girebilme hakkı vardır. Temel eğitim sınavlarından başarısız olan adaylar için kayıtlar 22 Mayıs-2 Haziran 2023  tarihleri arasında  E-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden kayıt yenileme (bütünleme) başvuruları alınacaktır. Bütünlemeye kalan adayların e-Kampüs sistemi içerisinde yer alan eğitim materyallerine erişimi devam edecektir.

29 Kasım 2020 tarihinde ilk kez gerçekleştirilen Antrenör Temel Eğitim Sınavına katılan adayların bütünleme hakları sona ermiştir.

Başvuruları onaylanan tüm adayların 19 Haziran-21 Temmuz 2023 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi'ne (http://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparak sınav kaydı oluşturması gerekmektedir. Sınav kaydı oluşturmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Kayıt sırasında özellikle sınava hangi ilde katılacağınız bilgisini belirtirken çok dikkatli olunuz. Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden sınav kaydı yapmayan kursiyerler sınava katılamayacaktır.

2023/2 dönemi sınav tarihi olan 03 Eylül 2023 günü tüm adayların sınavları gerçekleştirilecektir.

Sorularınız için iletişim bilgisi aşağıda yer almaktadır.

SPOR EĞİTİMİ VE ARAŞTIRMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI

Web Sitesi: https://sporegitim.gsb.gov.tr/

E-mail: sporegitim@gsb.gov.tr

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu - Eğitim Kurulu
Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No: 2 Ankara Spor Salonu, Altındağ/ANKARA