Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

BASKETBOL SÜPER LİGİ

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu IDEA Universal’ın #suiçinyürü Etkinliğine Katıldı

7.11.2019 12:00:00


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu ve eşi Banu Türkoğlu, IDEA Universal Derneği’nin aşırı yoksulluk ve su krizine dikkat çekmek için düzenlediği #suiçinyürü etkinliğinde yer aldı.

4-8 Kasım Brand Week İstanbul 2019 kapsamında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde ziyaretçilerini bekleyen #suiçinyürü etkinliğinde; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Banu Türkoğlu “100 Adım Yürüyüşü” yaptı.

Etkinliğin ardından yaptığı açıklamada Hidayet Türkoğlu, “Dünyada, aşırı yoksul 1 milyar insan, bizim musluklarımızdan akan su için günde 6 saat yürümek zorunda. Her 8 saniyede bir çocuk; kirli su kaynaklı, önlenebilir hastalıklardan dolayı yaşamını yitiriyor. Sevgili eşim Banu Türkoğlu ile birlikte bu sorunlara dikkat çekmek istiyoruz. Bu anlamda IDEA Universal Derneği’nin çalışmalarını çok değerli buluyor ve bu projeyi destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

IDEA Universal Derneği’nin aşırı yoksul 1 milyar insanın zorlu yaşam şartlarına dikkat çekmek için düzenlediği yürüyüşte, katılımcılar ellerinde su kovalarıyla 100 adım atıyor. Shaba Life Club, #suiçinyürü platformunda su kovalarıyla atılan her 100 adım için, bir çocuğun 1 yıllık su ihtiyacına destek oluyor.

2016 yılında Hayri Dağlı öncülüğünde kurulan IDEA Universal, ödüllü “Akıllı Köyler” projesiyle en yoksul coğrafyalara sürdürülebilir su, tarım ve enerji sağlıyor. Asya ve Afrika’daki 6 ülkede yürüttüğü yenilikçi kalkınma projeleriyle 4,5 milyon liralık etki yaratan IDEA Universal Derneği, aynı zamanda TRT Su Savaşları belgeselinin de resmi partnerliğini yapıyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

  • İsim Sponsoru


  • Ana Sponsorlar


  • Resmi Sponsorlar

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul