Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: İstanbul Bahçeşehir Koleji

13.05.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, İstanbul Bahçeşehir Koleji şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Denizli’nin yaptığı U18 Erkeler Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu ve Hasan Güngör Spor Salonu’nda oynandı. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’ndaki final maçının ardından İstanbul Bahçeşehir Koleji şampiyonluğa ulaşırken, Tofaş ikinci ve Gaziantep Gençlik Gelişim de üçüncü oldu.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Yağız Ahmet Aktaş (Bahçeşehir Koleji) en değerli oyuncu seçilirken; Derincan Üstün (Bahçeşehir Koleji), Batu Bircan (Tofaş), Ali Hamza Altın (Bahçeşehir Koleji), Arda Birkeser (Gaziantep Gelişim) ve Yiğit Gökay Kaba (Aliağa Petkim) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Ahmet Mete Kirik (İstanbul BŞB) sayı, Berke Ersöz (Antalya Gelişim Gençlik) asist, Emirhan Yılmaz (Antalya Gelişim Gençlik) ribaund, Çağan Ege Özgür (Antalya Gelişim Gençlik) blok ve Berkan Yağız Baykurt (Frutti Extra Bursa Orhangazi Gençlik) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE