Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Duyuru

29.09.2021


Bu sabah sosyal medyada yer alan Altyapı Basketbol Yerel Ligleri’nde aşısız gençlerin oynatılmayacağına dair yanlış ve kaynağı belirsiz habere ilişkin açıklamamız şu şekildedir:

"2021-2022 Sezonu Kovid-19 Tedbirleri Protokolü gereğince, Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde oynanan hiçbir ligde (Süper ligler dahil) sporculara aşı zorunluluğu uygulanmamaktadır. Eleştirilerde bahsi geçen ve İl Müdürlükleri tarafından organize edilen 10-18 yaş grubunun spora dönüşü için uygulandığı söylenen aşı zorunluluğu gerçeği yansıtmamaktadır. Federasyonumuz bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyelerini uygulamaktadır. Kademeli normalleşme kararları sonrasında, altyapılarda İl Müdürlükleri tarafından organize edilen “Yaz Ligi” müsabakalarında da Sağlık Bakanlığımızın uyguladığı protokoller dışında ek bir kısıtlama uygulanmamıştır. Amacı ve kaynağı belirsiz bu iddianın yanlışlığı konusunu kamuoyunun bilgisine sunarız."

Türkiye Basketbol Federasyonu

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mah. Ataköy Bulvarı No: 14 Bakırköy | İSTANBUL