Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Erkek Milli Takımımız FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri İçin Sahada

22.11.2021


A Erkek Milli Takımımız FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki ilk maçında 25 Kasım Perşembe günü deplasmanda Belarus ile karşılaşacak.

Ay-yıldızlılarımızın Belarus ile oynayacağı müsabaka TSİ 19.30'da başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak.

Organizasyonda B Grubu'nda yer alan A Erkek Milli Takımımız; Belarus, Büyük Britanya ve Yunanistan ile karşı karşıya gelecek.

Millilerimiz gruptaki ikinci maçında 28 Kasım Pazar günü İstanbul’da Büyük Britanya’yı konuk edecek. Millilerimizin Sinan Erdem Spor Salonu’nda Büyük Britanya ile oynayacağı müsabaka saat 19.00’da başlayacak ve NTV’den canlı olarak basketbolseverlerle buluşacak.

FIBA’nın açıkladığı formata göre gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura yükselecek. Takımlar, ilk grup aşamasında topladığı puanları bir üst turdaki gruplara taşıyacak. Millilerimiz grupta ilk üç sırayı alması halinde A Grubu'nu ilk üç sırada tamamlayan ekipler ile eşleşecek. İkinci turdaki gruplarında ilk üç sırayı alan 12 ekip ise FIBA 2023 Dünya Kupası'nda mücadele etmeye hak kazanacak.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul