Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2. Kademe (D) Antrenör Kursu Antalya’da Düzenlendi

24.03.2023


2. Kademe (D) Antrenör Kursu 11-18 Mart 2023 tarihleri arasında Nirvana Cosmopolitan Hotel bünyesindeki Cosmos Sports Center’da gerçekleştirildi.

Eğitimin ilk bölümü “Basketbolda Özel Antrenman Bilgisi” dersinin İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Emin Kafkas, “Basketbolda İstatistik” ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” dersinin TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal, "Basketbola Özgü Kuvvet, Güç ve Dayanıklılık Gelişimi" dersinin Atletik Performans Antrenörü Erhan Kara ve “Performansta Zihinsel Beceriler” dersinin Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atahan Altıntaş tarafından verilmesiyle tamamlandı.

İkinci bölüm ise; “Teknik-Taktik” dersine ait savunma bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal, hücum bölümünün ise TBF Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer tarafından verilmesiyle geride kaldı.

Toplam 7 gün süren 2. Kademe (D) Antrenör Kursu, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs’ün de katılımıyla, 18 Mart Cumartesi günü Antalya Basketbol SK altyapı takımının destekleriyle yapılan uygulama sınavıyla noktalandı.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mah. Ataköy Bulvarı No: 14 Bakırköy | İSTANBUL