Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

13'üncü Mehmet Baturalp ve 2'nci Doğan Hakyemez Gençler Turnuvalarının Basın Toplantısı Düzenlendi

17.09.2019

18-21 Eylül’de gerçekleştirilecek 13'üncü Mehmet Baturalp Turnuvası ve 18-20 Eylül’de düzenlenecek 2'nci Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası'nın basın toplantısı Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapıldı.


Sinan Erdem Spor Salonu’nda 18-21 Eylül’de gerçekleştirilecek 13'üncü Mehmet Baturalp Turnuvası ve 18-20 Eylül’de düzenlenecek 2'nci Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası'nın basın toplantısı yapıldı.

Toplantıya TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, TÜBAD Başkan Yardımcısı Murat Özyer, DİYAÇEV (Diyabetli Çocuklar Vakfı) Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ile diyabetli sporcular Boran Yavuz ve Ela Karagöz katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Çetin Yılmaz, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp'in TÜBAD'a önemli katkılar sunduğunu belirterek, "Turnuvaları, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp'in isimlerini yaşatmak için yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu da bize destekte bulundu. Sosyal sorumluluk projelerini de önemsiyoruz. Bu, bizim için bir değer. Bizimle böyle bir organizasyon yaptıkları için DİYAÇEV'e de teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Murat Özyer ise bu sene iki turnuva düzenleyeceklerini belirterek, "Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası'na Anadolu Efes, Darüşşafaka, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka'nın genç takımları katılacak. Üst düzey bir turnuva olacak. Dörtlü Final formatında oynanacak. Mehmet Baturalp Turnuvası'nda ise Beşiktaş Sompo Sigorta, Galatasaray Doğa Sigorta, TEKSÜT Bandırma ve Türk Telekom takımları yer alacak. Lig usulüne göre oynanacak. Ünlülerle diyabetli sporcu arkadaşlarımızın karma bir maç yapacağı Cumartesi günü ise çok özel bir gün olacak" diye konuştu.

TÜBAD hakkında da bilgi veren Özyer, şunları kaydetti: "Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. 2017'de bin 375 üyemiz vardı, şu an ise 2 bin 375 kişiyiz. Bayrağı yukarıya dikmek için çok çalışıyoruz. 13 komitemiz var. 76 antrenörümüz fedakarca çalışıyor. Antrenörlerimizin yanına gidip sorunlarını dinlemeye başladık. 16 il gezdik. Aldığımız bilgilere göre de yol haritamızı belirledik. Destek olan tüm sponsorlara teşekkür ediyorum." 

DİYAÇEV Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, TÜBAD ile yaptıkları iş birliği sayesinde farkındalık oluşturmak istediklerini kaydetti.
Basketbol ile diyabetle mücadeleyi yan yana getiren bir projenin içinde yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Hatun, "Tip 1 diyabet, çocuklarda görülen ve yaşam boyu süren bir tür. Ömür boyu insülin dışarıdan veriliyor. Toplum tip 1 diyabeti yeteri kadar bilmiyor. Farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu aktivite çok büyük katkı sağlayacak. Tip 1 diyabetliler normal bir şekilde ömürlerini sürdürebilir. Topluma bunu söylemek istiyoruz. Spor yapılmasına engel bir şey yok. Hatta spor, tip 1 diyabetlilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Bu büyük iş birliği için çok teşekkür ediyorum" şeklinde görüş belirtti.

Tip 1 diyabetli sporculardan Boran Yavuz, sporu bir yaşam biçimi haline getirdiğini vurgulayarak, "Hayatımda bir değişiklik yok. Diyabetle sporu bağdaştırıyorum. Her şey güzel gidiyor. Hiçbir zorlukla karşılaşmıyorum. Bu turnuva, güzel bir farkındalık olacak. Tüm diyabetli çocukların motive olmasını sağlayacak" diye konuştu.

Ela Karagöz ise tip 1 diyabetli olmanın spor yapmaya bir engel teşkil etmediğini belirterek, "Dört yıldır diyabetliyim. Basketbolu hiç bırakmadım. Ünlülerle yapacağımız maç çok güzel ve eğlenceli olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul