Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

ING KBSL Nilay Aydoğan Sezonu’nda Şampiyon: Fenerbahçe Alagöz Holding

25.04.2023


ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda Fenerbahçe Alagöz Holding, final serisi üçüncü maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni 82-56'lık skorla mağlup etti ve seride durumu 3-0’a taşıyarak 2022-2023 sezonunu şampiyon olarak tamamladı.

Fenerbahçe Metro Enerji Spor Salonu'nda oynanan müsabakayı Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBF Yöneticileri de takip etti. 

Müsabaka sonunda Fenerbahçe Alagöz Holding’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile TBF Başkan Vekili Ömer Onan takdim etti. Play-off final serisi oynayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ne ikincilik madalyalarını TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı ile ING Türkiye Mali Kontrol ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı Atıl Özus, şiltini ise TBF Başkan Vekili Ömer Onan sundu.

Final serisinin en değerli oyuncusu seçilen Fenerbahçe Alagöz Holding oyuncusu Emma Meesseman ödülünü ING Türkiye Mali Kontrol ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı Atıl Özus'tan aldı.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda final maç programı ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Ligde normal sezon müsabakalarının tamamlanmasının ardından ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, BOTAŞ, Emlak Konut, Nesibe Aydın, Beşiktaş ve Çankaya Üniversitesi play-off oynamaya hak kazandı.

Ligde normal sezonun tamamlanmasıyla oluşan puan durumuna ulaşmak için tıklayınız.

Play-off çeyrek finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, BOTAŞ ve Galatasaray Çağdaş Faktoring yarı finale yükselme başarısı gösterdiler.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda play-off çeyrek final karşılaşmalarının programı ve alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Play-off yarı finalinin ilk eşleşmesinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, BOTAŞ karşı karşıya geldi. Seriyi 2-0 kazanan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, finale yükselme başarısı gösterdi. Diğer yarı final eşleşmesinde ise Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring'i 2-0 ile geçerek finale çıktı. 

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda play-off yarı final karşılaşmalarında alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE