Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

C Klasman Aday Hakem Çalışmaları Tamamlandı

08.05.2019

Türkiye genelinde toplam 78 hakemin katıldığı C Klasmanı Aday Hakem çalışmaları Bursa, Erzurum, Samsun, Konya ve Gaziantep illerinde yapılan çalışmalarla tamamlandı.


Türkiye genelinde toplam 78 hakemin katıldığı C Klasmanı Aday Hakem çalışmaları Bursa, Erzurum, Samsun, Konya ve Gaziantep illerinde yapılan çalışmalarla tamamlandı.

Klasman adayı hakem kamplarının Gaziantep’teki bölümü Şehitkamil Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Bu yıl dördüncü kez Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu C Klasman Hakem Kampı’na ev sahipliği yapan Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’ndeki eğitimler, Merkez Hakem Kurulu Eğitim Koordinatörü Murat Biricik’in katılımıyla gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı çalışmaların ardından sona erdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu C Klasman Hakem Kampına bu yıl dördüncü kez ev sahipliği yaptıklarını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sporcu ve teknik adamların gelişimi kadar hakemlerin eğitimi ve gelişimine federasyonlarla işbirliği içerisinde büyük önem verdiklerini belirtti. TBF Ulusal Hakem Kampına yaptığı ziyaret esnasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi: “Basketbol branşı özelinde spor alanında saha içerisinde yer alan sporcusundan, teknik adımına, hakeminden, seyircisine kadar tüm aktörlerin daha nitelikli şartlarda branşa özgü faaliyetlerini yürütmeleri, özellikle alt yapılarda organizasyonların kalite standartlarının daha da yükselmesi adına yıl içerisinde federasyonlarımızla iş birliği içerisinde farklı projeler ve eğitim çalışmaları gerçekleştiriyoruz.  Türkiye Basketbol Federasyonu C Klasman Hakem Kampına bu yıl dördüncü kez ev sahipliği yapıyoruz. Sporcu ve teknik adamların gelişimi kadar hakemlerimizin de eğitimi ve gelişimine büyük önem veriyoruz.  Federaysonumuzla uyum içerisinde çalışmalar yürütüyoruz.  Tüm hakemlerimize ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Gençlik Kupasında salonda özveriyle mücadele eden gençlerimize spor yaşamları boyunca başarılar diliyorum.” dedi.


Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul