Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Erkek Milli Takımımız Olimpiyat Elemeleri Hazırlıklarını Sürdürüyor

16.06.2021


29 Haziran - 4 Temmuz 2021 tarihleri arasında FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Erkek Milli Takımımız İstanbul’da hazırlıklarına devam ediyor.

Başantrenör Orhun Ene yönetiminde gerçekleştirilen çalışmada Cedi Osman ve Ömer Faruk Yurtseven de yer aldı.

Ay-yıldızlılarımız FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri hazırlıkları kapsamında 18 Haziran Cuma günü saat 20.00’de Rusya ile karşı karşıya gelecek. Müsabakalar İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak ve NTV’den de naklen yayınlanacak.

“Takım olarak iyi bir kimyaya sahibiz”
A Erkek Milli Takımımızın oyuncularından Ömer Faruk Yurtseven, yapmış olduğu değerlendirmede, “Sezonu yeni tamamlayan oyuncular var. Bu turnuva için herkes oynamaya hazır. ING Basketbol Süper Ligi’nin yanı sıra NBA’de sezonlarını tamamlayabilen oyuncularımız da forma giyebilecek. Takım olarak iyi bir kimyaya sahibiz. Bazı oyuncularımız daha erken çalışmaya başladı. Ancak ben takıma yeni katıldım. Her açıdan hazırız. En büyük avantajımız enerjimiz ve savunmamız olacak. Milli takım her zaman benim kalbimde olmuştur. Altyapı milli takımlarda da tüm yaz dönemlerini milli takımda geçirmiştim. Furkan Korkmaz’ın yanı sıra 1999 doğumlularla da aynı takımdaydım. Şimdi A Takım formasını ilk defa giyecek olmaktan gururluyum. Sezon tamamlanmış gibi gözükse de aslında devam ediyor. Çünkü milli takım bittiğinde kulüp için çalışmalara devam edeceğim. Sezon hiç bitmedi ve bitmeyecek de… Bu durumun en iyi yanı ise gelişime açık olmamız. Bu kampın da en iyi yanı hepimizi geliştirecek olması. Takıma sayı ve ribaundun yanı sıra savunmamla da katkı vereceğime inanıyorum. Başantrenör Orhun Ene yönetiminde iyi bir ivme yakalayacağımızı düşünüyorum. Turnuvada ilk grubu geçtikten sonra savaşmaya devam edeceğiz. Tüm oyunculardan da gördüğüm ve inandığım şey bu. O nedenle heyecanlıyım.” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul