Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

“3X3 Gençlik Kupası” İçin Geri Sayım Başladı

08.05.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından 19-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında “3x3 Gençlik Kupası” düzenlenecek.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu ön alanında kurulacak 3x3 sahalarında düzenlenecek etkinlik için başvurular 8 – 16 Mayıs tarihleri arasında https://play.fiba3x3.com/ üzerinden yapılabilecek. Turnuvaya kayıt olmak için tıklayınız.

Başvurular değerlendirildikten sonra Erkekler Kategorilerinde 32’şer (32 Takım Büyük Erkekler, 32 Takım U18 Erkekler), Kızlar Kategorilerinde 16’şar takım (16 Takım Büyük Kadınlar, 16 Takım U18 Kızlar) mücadele edecek. 

Büyük Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde resmi kulüp adı altında olmasa da takım ismi ile katılım yapılabilecek olup lisans zorunluluğu bulunmamaktadır. U18 Kızlar ve Erkekler kategorilerinde resmi kulüpler A ve B takımı olmak üzere iki takımla katılım yapabilirler. Lisans zorunluluğu bulunmaktadır. Her takım organizasyona kendi formalarıyla katılacaktır. Turnuva yönetmeliği ve başvuru formları için tıklayınız.

Organizasyonun yaş kategorileri şöyle; 

Büyük Erkekler ve Kadınlar: 1983 – 2007 arası doğumlular
U18 Erkekler ve Kızlar: 2005 – 2007 arası doğumlular 

Etkinlikte 19 Mayıs Cuma ve 20 Mayıs Cumartesi günlerinde grup müsabakaları, 21 Mayıs Pazar günü ise eleme turu ve final müsabakaları oynanacak. 

Katılımcı takımlar, turnuva fikstürü ve müsabaka saatleri TBF ve İstanbul İl Temsilciliği web sayfası, TBF sosyal medya hesapları ve play.fiba3x3.com üzerinden ilan edilecek. 
 

Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE