Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Sahada Ol, Sağlıklı Ol Projesinin Liderleri Litvanya’da

25.10.2016

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yürütülen ‘Sahada Ol, Sağlıklı Ol’ projesinin çalışma ziyareti etkinliği için,Türkiye’nin 12 farklı ilinden, toplamda 23 gençlik çalışanı Litvanya’ya hareket etti.İlimiz hakemlerinden Aleyna Kilit ve Ozaner Kutay'da Trabzon liderleri olarak Litvanya'daydı.


     Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından projeye dahil edilen liderler Litvanya' daki basketbol kültürünün gelişimini, altyapı faaliyetlerini, spor klüplerini ve spor salonlarını ziyaret etti. Basketbolun sivil toplum alanında sonuca yönelik katkı sağlamada önemli bir araç olduğu düşünülerek bu doğrultuda başlatılan Sahada Ol, Sağlıklı Ol, projesi daha çok lisanlı basketbolcu olmayan çocukların ve onların ailelerinin basketbol ile diyaloğa sokulması amaçlanan bu projede Litvanya' yanın bu konudaki özellikle küçük çocuklar üzerindeki başarısı illerimizdeki liderlere yansıtılmak için 5 günlük güzel bir çalışma ziyareti yapıldı.
 
         Sahada Ol, Sağlıklı Ol projesi Liderleri spor salonları ziyaretinden.


       Litvanya' daki örnek aile turnuvasından.