Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

KINIYORUZ...

11.02.2020

Kınıyoruz ve Şiddete Hayır Diyoruz.


İstanbul'da 08/02/2020 tarihinde özel organizasyon İstanbul Gelişim Ligi’nde U18 Ada Yıldızları Spor Kulübü – Dudullu OSB Spor Kulübü arasında oynanan basketbol altyapı müsabakasında, Ada Yıldızları takımının antrenörü Çağatay Baykent ve oyuncuları; müsabakanın hakemleri Haluk Berk Özüstün, Bora Çevik, Faruk İnan, M.Gökmen Demiray ‘a küfürler savurarak, darp ve fiziksel temas ile hakem arkadaşlarımıza saldırıda bulunmuşlardır.

Fiziksel saldırıya maruz kalan hakem arkadaşlarımız, bu saldırı ve darp girişiminin ardından hastaneye giderek gerekli sağlık kontrolünden geçmiş ve darp raporu alarak akabinde yapılan bu eylemi gerçekleştiren Ada Yıldızları antrenörü Çağatay Baykent ve oyuncuları  hakkında Emniyette şikayetçi olmuşlardır. Ada Yıldızları Spor Kulübü basketbol takımının oyuncuları ve antrenörünün fiili saldırıları; camiamızda büyük bir üzüntü yaratmış, esefle karşılanmış ve basketbol ailesinin bir parçası olan hakem camiamızı üzerek derinden sarsmıştır.

Fanatik ruhlu; sporun asıl amacının dostluk, centilmenlik ve fair-play olduğunu göz ardı eden söz konusu kişiler, tekme ve tokatlarla hakemlerin hayati bölgelerine, baş ve boyun bölgelerine defalarca yumruk ve tekmelerle vurarak, spordaki örnek çalışmalara büyük gölge düşürmüştür. Ayrıca, Dudullu OSB Spor Kulübü antrenörü ile takım görevlilerinin, hakem arkadaşlarımıza sahip çıkmaları ve sağduyulu davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.

Mersin Basketbol İl Temsilciliği olarak; bu olayı şiddetle kınıyor ve hakem arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  Başlamış olan hukuki sürecin sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olacağımızın Kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

MERSİN BASKETBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul