Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2019-2020 Sezonu Talimatname

01.10.2019

2019-2020 Sezonu için Talimatname yayınlandı.


* Müsabakalar 12 Ekim 2019 Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. Web sitemizde yer alan programlar taslak programdır. Kulüplerimizin Mersin GSİM programını dikkate almaları gerekmektedir.

 

2019-2020 SEZONUNDA UYGULANACAK ESASLAR ŞU ŞEKİLDEDİR;

  1. Antrenör ve takım ilgilileri sahaya çıkış belgesi olmadan sahaya çıkamazlar. (TBF tarafından verilen kart yeterli değildir.)

2. İlçelerde lig kurulabilirse o ilçelerde, kurulamaz ise ortak kurulan ilçelerde müsabaka oynatılacaktır. (Anamur, Silifke, Erdemli, Tarsus v.b.)

3. Diskalifiye edilen kulüp gelecek sezon diskalifiye edildiği kategoride lige katılamaz.

4. Maçlara Mersin GSİM ve Mersin Basketbol İl Temsilciliği tarafından kabul edilecek mazereti dışında katılmayan veya sahaya çıkmayan kulüpler merkez ilçeler (Akdeniz, Toroslar, Yenişehir, Mezitli) için 800 TL, merkez ilçe dışı (Silifke, Tarsus v.b.) için 1500 TL tutarındaki müsabaka masraflarını Mersin GSİM hesabına yatırmak zorundadır. Cezayı yatırdığına dair dekontu takip eden ilk maçta ibraz etmezse müsabaka oynanmaz ve o kulüp o kategoriden diskalifiye edilir. Ayrıca gelecek sezon o kategoride lige katılamaz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul