Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2019-2020 Sezonu Yerel Liglere Katılım ve İl Tertip Kurulu Seçimi Hakkında DUYURU

09.09.2019

2019-2020 sezonunda Yerel Liglere Katılım ve İl Tertip Kurulu Seçimi Hakkında kulüplerimizin yapması gereken iş ve işlemler belirlendi.


KONU: 2019-2020 sezonu il tertip kurulu seçimi hakkında ve kategorilere katılım.

İÇERİK: 2019-2020 sezonunda yerel ligler yarışma yönergesinin 14.maddesine göre il tertip kuruluna 2 asil, 2 yedek üye seçimi yapılacaktır. Bu 2 asil, 2 yedek üye basketbol branşında faaliyette bulunan spor kulüpleri arasından seçilecektir.

İl tertip kurulu üyeliği için aday olmak isteyen kişiler temsil edecekleri kulüp tarafından yazılı yönetim kurulu kararı ve dilekçe ile 21 Ağustos 2019 tarihi mesai bitimine kadar Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Faal sporcular ve antrenörler il tertip kurulu üyeliklerine seçilemezler.

Kulüpler il tertip kurulu seçimleri ve liglere katılım belgeleri ile birlikte 23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 17:00'da ASKF Mersin Ofisi toplantı salonunda bulunacaklardır, yeterli çoğunluk sağlanamazsa 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü aynı yer ve saatte 2. TOPLANTI yapılacaktır. İl tertip kurulu seçimlerinde oy kullanmak isteyen kişiler temsil edecekleri kulüp tarafından yazılı ve onaylı temsilci belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde oy kullanamazlar.

NOT: Tüm kulüplerimiz katılım belgelerini beraberlerinde getireceklerdir. Toplantıya 1 temsilci ile katılmayan kulüpler liglere alınmayacaktır.

 

İl Tertip Kurulu üyeliğine aday olmak için son başvuru tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba  saat 17:00'ye kadar. 

Başvuru yeri: Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü


İl Tertip Kurulu seçimleri ve Yerel Liglere katılmak için son başvuru tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma  saat 17:00'a kadar.

Toplantı ve Başvuru yeri: ASKF Mersin Ofisi


Yerel Liglere katılım Formu için tıklayın.


*** 2019-2020 yılı için geçerli BASKETBOL YEREL LİGLER TALİMATI'na erişmek için tıklayın.

*** 2019-2020 sezonunda herhangi bir kategoriye 2 takımla katılan kulüplerin basketbolcularına yeni lisans kartı basılacaktır.Tescil ve transfer işlemleri gerçekleştirirken Tescil Başvuru Belgelerine A veya B olarak belirtmeleri gerekmektedir. Vize işlemleri içinde 2 takımı olan kulüpler vize evraklarına ek olarak Tescil Başvuru Belgesi düzenleyip A veya B olarak belirtip, 2 takımla katıldığına dair kulüp yazısı ve  yeni lisans kartı basılacağından lisans kart ücret dekontu göndermeleri gerekmektedir.  (TBF Adana Sicil Lisans Bürosu)


Sahaya Çıkış Belgesine erişmek için tıklayın.

 

Esame Listesine erişmek için tıklayın.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul