Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ

TBL KATILIM DAVETİ DUYURUSU

19.7.2019 20:00:00


2019 – 2020 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi (TBL)’ne katılma süresinin dolmasının ardından, ligde takım sayısında oluşan eksilmenin giderilmesi adına Basketbol Müsabaka Talimatı'nın 23.5 maddesi çerçevesinde ve talimatta belirtilen kriterler esas alınmak suretiyle TBF Yönetim Kurulu kararıyla lige davet yapılabilecektir.

Bu doğrultuda TBL’ye katılmak isteyen kulüplerimizin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirerek istenen evrakları en geç 26 Temmuz 2019 mesai saati bitimine kadar Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Saygılarımızla,
TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU

2019 – 2020 SEZONU TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ ÖN BAŞVURU EVRAKLARI

 

 1. 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu lehine düzenlenmiş 1.000.000,00 TL’lik teminat mektubu veya TBF hesabına ilgili tutarın dönem sonunda iade edilmek üzere yatırılması,
 2. Katılım bedeli olan 75.000 TL’nin ödendiğine dair banka dekontu,
 3. Müsabakaların oynanacağı salonların yönetimi ile yapılmış olan protokol,
 4. 2018 - 2019 sezonunda sporcu ve Antrenörlerine borcunun bulunmadığına dair beyan,
 5. Kulübün yetkili(ler)sinin yazışma, tescil lisans işlemlerinde ve sözleşme imzalamaya transfer görüşmesi yapmaya yetkilendirildiğini belgeleyen kulüp imza sirküleri,
 6. Kulüp imza sirkülerinin ibraz edilemediği durumlarda ise; kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yazışma, tescil, lisans işlemleri, sözleşme imzalama, transfer görüşmesi yapma konularında yetkilendirildiğini gösteren yeni dönem için alınmış Kulüp Yönetim Kurulu kararının noter tasdikli sureti ve Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yeni dönem için alınmış noter tasdikli imza beyannamesi,
 7. Kulüp antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi(ler) tarafından imzalanmış taahhütname metni,
 8. Kulüp Bilgi Formu,
 9. Takım logosu,
 10. Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bildirir liste.  

 

Not:

 1. Takımınızın lige katılımının sağlanabilmesi için Kulübünüzün Türkiye Basketbol Federasyonu’na borcunun bulunmaması gerekmektedir.
 2. Kulübünüz tarafından doldurulması gereken matbu evraklara http://www.tbf.org.tr/dokumanlar bağlantısından Lige Katılım Evrakları bölümünden ulaşabilirsiniz.
 3. Kulüp Bilgi Formu ile istenen dijital dokümanları; “erkekligleri@tbf.org.tr” adresine e-posta olarak gönderebilir, http://www.wetransfer.com internet sitesi aracılığı ile paylaşabilirsiniz.
 4. Lige katılım başvurunuz kabul edilmediği takdirde teminat mektubunuz ve katılım bedeli iade edilecektir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul