Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi Oyuncuları, Herbalife Nutrition'ın Düzenlediği "Sporcu Beslenmesi ve Performansa Etkisi" Konulu Eğitimde Buluştu

29.5.2020 09:54:14


Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi oyuncuları ve antrenörleri, “Sporcu Beslenmesi ve Performansa Etkisi” başlıklı online eğitim ile bir araya geldi. Herbalife Nutrition Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. İsmet Tamer ve Herbalife Nutrition Danışman Diyetisyeni Berrin Yiğit’in verdiği eğitime, aynı anda 60 kadın sporcu katıldı.

Kadın basketbolcuların beslenmesi; aktivitelerini üst düzeyde yapmaları, fiziksel gelişimleri ve genel sağlıkları açısından önem teşkil etmektedir. Kimi zaman ihmal edilen kimi zaman da abartılan bir konu olarak karşımıza çıkan “Sporcu Beslenmesi” kadın basketbolcular için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu sebeplerle Türkiye Basketbol Federasyonu ve Herbalife Nutrition öncülüğünde 22 Mayıs tarihinde Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi Oyuncuları, Herbalife Nutrition Danışman Diyetisyeni Berrin Yiğit ve Herbalife Nutrition Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. İsmet Tamer’in hazırladığı “Sporcu Beslenmesi ve Performansa Etkisi” başlıklı online eğitimde buluştu.

Sporcu beslenmesinin öneminin vurgulandığı eğitimde; beslenmede karşılaşılan yaygın problemler, beslenme piramidi, gıda seçimi, besin öğeleri gereksiniminin belirlenmesi, besinlerin ne zaman ne miktarda alınması gerektiği, makro besin öğeleri (protein, karbonhidrat, yağ) ve mikro besin öğeleri, antioksidanlar (vitamin ve mineraller) konularına değinildi.

Kadın basketbolcularımızın dikkatini çeken diğer konular ise; antrenman ve müsabaka sonrası hızlı toparlanmada seçilecek gıdalar, sıvı alımı ve önemi (hidrasyon), spor sakatlanmalarında beslenmenin önemi, takviye gıdalar (protein tozları, kafein, karnitin..vb) ve kadın sporculara öneriler oldu.

Kadın basketbolcuların katılımcı danışmanlara sorularının ardından eğitim sona erdi.

Herbalife Nutrition Ltd. hakkında

Herbalife Nutrition, “Daha sağlıklı ve mutlu bir dünya için” sloganını benimsemiş global bir beslenme şirketidir. 1980’den bu yana başta kilo yönetimi, takviye edici gıdalar, sporcu beslenmesi ürünleri ve cilt bakımı ürünleri ile insanların yaşamlarını değiştiren şirket, beslenme konusunda önemli bir görev üstlenmiştir. Herbalife Nutrition, bağımsız distribütörleriyle birlikte tüm dünyada yetersiz beslenme ve obezite, yaşlanan nüfus, hızla artan kamu sağlığı maliyetleri ve her yaştan girişimcilerin sayısındaki artış gibi sorunlara çözümler sunmayı hedeflemektedir. Herbalife Nutrition, çoğunluğu kendi tesislerinde üretilen üstün kaliteli ve etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış ürünleriyle, bağımsız distribütörlerinin bire bir danışmanlığı eşliğinde, müşterilerini daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını benimsemeye teşvik eden bir yaklaşım benimser. Herbalife Nutrition'ın ürünleri 90’ı aşkın ülkede, yalnızca bağımsız distribütörler aracılığıyla tüketiciye sunulmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları da gerçekleştiren Herbalife Nutrition, ihtiyacı olan çocuklara yeterli ve dengeli beslenme imkanı sunmak amacıyla Herbalife Nutrition Vakfını (HNF) ve vakıf bünyesindeki Casa Herbalife programlarını desteklemektedir. Ayrıca, Herbalife Nutrition tüm dünyada 190'dan fazla seçkin sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu da gururla üstlenmektedir. Herbalife Nutrition, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsorudur. Herbalife Nutrition'ın dünya çapında yaklaşık 8 bin 300 çalışanı olup, hisseleri New York Borsası'nda (NYSE: HLF) işlem görmektedir. Şirket 2018 yılında 4,9 milyar dolarlık net satış gerçekleştirmiştir. Herbalife International’a bağlı bir şirket olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife International Ürünleri Ticaret Ltd. Şti., firmanın ürünlerinin Türkiye’ye ithalatını yapmaktadır. Herbalife Nutrition Türkiye, merkezi İngiltere Londra’da bulunan Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Dernekleri Birliği (IADSA) ’nın üyesidir. Türkiye’de ise Doğrudan Satış Derneği (DSD) ve Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD)’nin üyesidir.

Herbalife Nutrition, tüketiciyi korumada Altın Standart sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için Herbalife.com veya Herbalife.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul