Türkiye
Basketbol Federasyonu’nun 2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı
kapsamında organize ettiği U18 Bölge (Erkek-Kız) Şampiyonaları başlıyor. 19
farklı şehirde 126 takımın yer aldığı U16 Bölge Şampiyonalarında yaklaşık 1500
sporcu ter dökecek.
U18 Bölge
Şampiyonaları Kırmızı Grup ve Beyaz Grup olmak üzere iki farklı grupta
düzenlenecek organizasyonda gruplarda en fazla 8’er takım 3 gün mücadele
edecek. Bölge Şampiyonaları tek ilde
düzenlenmesi durumunda dört, iki ilde düzenlenmesi durumunda ise iki takım
Anadolu Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek. U18 Bölge
Şampiyonaları fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.
Kulüp
yetkilileri müsabakalardan bir gün önce (4 Mart Pazartesi) şampiyonayla ilgili
evraklarını Federasyon Temsilcisine teslim edecek.
- Onaylı kafile listesi (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
onaylı),
- Basketbolcuların lisansları ve kimlik belgeleri,
- Takım görevlileri ile basketbolcu forma ve lisans
numaralarını içeren liste,
- Antrenör lisansı
Kulüplerin
evraklarını teslim edeceği yerler aşağıda yer almaktadır;
ERKEKLER KATEGORİSİ
|
KIRMIZI GRUP
|
Bölgeler
|
İL
|
SAAT
|
Evrakların Teslim
Alınacağı Yer
|
1. Bölge
|
KIRKLARELİ
|
16:00
|
ATATÜRK S.S. TOPLANTI
ODASI
|
2. Bölge
|
DENİZLİ
|
16:00
|
HASAN GÜNGÖR S.S. TOPLANTI
ODASI
|
3.Bölge
|
SAKARYA
|
16:00
|
ATATÜRK S.S. TOPLANTI
ODASI
|
4. Bölge
|
GAZİANTEP
|
16:00
|
HASAN KALYONCU S.S.
TOPLANTI ODASI
|
5. Bölge
|
ELAZIĞ
|
16:00
|
YAKUP KILIÇ S.S. TOPLANTI
ODASI
|
6. Bölge
|
SİVAS
|
16:00
|
4 EYLÜL S.S. TOPLANTI
ODASI
|
BEYAZ GRUP
|
Bölgeler
|
İL
|
SAAT
|
Evrakların Teslim Edileceği
Yer
|
1. Bölge
|
EDİRNE
|
16:00
|
MİMAR SİNAN S.S. TOPLANTI
ODASI
|
2. Bölge
|
A.KARAHİSAR
|
16:00
|
VEYSEL EROĞLU S.S.
TOPLANTI ODASI
|
4. Bölge
|
KAYSERİ
|
16:00
|
ATATÜRK S.S. TOPLANTI
ODASI
|
5. Bölge
|
DİYARBAKIR
|
16:00
|
SEYRANTEPE S.S. TOPLANTI
ODASI
|
6. Bölge
|
SAMSUN
|
16:00
|
YENİ YAŞAR DOĞU S.S.
TOPLANTI ODASI
|
KIZLAR KATEGORİSİ
|
KIRMIZI GRUP
|
Bölgeler
|
İL
|
SAAT
|
Evrakların Teslim
Alınacağı Yer
|
1. Bölge
|
BALIKESİR
|
Saat
|
KURTDERELİ S.S. TOPLANTI
ODASI
|
2. Bölge
|
KÜTAHYA
|
16:00
|
YENİ S.S. TOPLANTI ODASI
|
4. Bölge
|
MERSİN
|
16:00
|
SERVET TAZEGÜL S.S.
TOPLANTI ODASI
|
5. Bölge
|
TUNCELİ
|
16:00
|
ATATÜRK S.S. TOPLANTI
ODASI
|
6. Bölge
|
RİZE
|
16:00
|
YENİŞEHİR S.S. TOPLANTI
ODASI
|
BEYAZ GRUP
|
Bölgeler
|
İL
|
SAAT
|
Evrakların Teslim
Edileceği Yer
|
1. Bölge
|
YALOVA
|
16:00
|
90. YIL S.S. TOPLANTI
ODASI
|
2. Bölge
|
UŞAK
|
16:00
|
YENİ S.S. TOPLANTI ODASI
|
4. Bölge
|
NİĞDE
|
16:00
|
MERKEZ S.S. TOPLANTI
ODASI
|