Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

KADINLAR BASKETBOL SÜPER LİGİ
Nilay Aydoğan Sezonu Özgür Adıgüzel Sezonu

ING KBSL'de Şampiyon: Fenerbahçe Alagöz Holding

17.04.2024 21:30:00


ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi 2023-2024 Sezonu’nda Fenerbahçe Alagöz Holding, final serisi üçüncü maçında ÇBK Mersin’i 80-56'lık skorla mağlup etti ve seride durumu 3-0’a taşıyarak sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Mersin Servet Tazegül Spor Salonu'nda oynanan müsabakayı Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan ve TBF Yöneticileri de takip etti.

Müsabaka sonunda Fenerbahçe Alagöz Holding’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ile TBF Başkan Vekili Ömer Onan takdim etti. Play-off final serisi oynayan ÇBK Mersin’e ikincilik şiltini ve madalyalarını TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı ile Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit sundu. 

Final serisinin en değerli oyuncusu seçilen Fenerbahçe Alagöz Holding oyuncusu Natasha Howard ödülünü TBF Kadın Ligleri Direktörü Nilay Kartaltepe'den aldı.

Ligde play-off final programı ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

  • İsim Sponsoru


  • Resmi Sponsorlar

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE