Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

BASKETBOL SÜPER LİGİ

Dünya Şampiyonası’nın Maskotu Tanıtıldı

2.8.2018 19:04:00

22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Tenerife kentinde düzenlenecek FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın maskotu Tina, kamuoyuna tanıtıldı.


Tenerife belediye binasında düzenlenen törenle tanıtılan Tina, bir deniz kaplumbağası. İsmi ise İspanyolca Tenerifeli anlamına gelen Tinerfeña kelimesinin kısaltması.

Organizasyon komitesi tarafından, Tina’nın parlak renklerinin Dünya Şampiyonası’nın parlak geçecek atmosferine bir vurgu olduğu belirtildi.

Törende konuşan 2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı ve İspanya Basketbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Jose Montero, “Tina’nın imajı hem Tenerife’nin kadın basketbolunu ağırlama konusundaki hevesini gösterecek hem de çocukların da Dünya Şampiyonası’na ilgi göstermesine yardımcı olacak. Amacımız herkesin hayatları boyunca hatırlayabileceği bir şampiyona düzenlemek” ifadelerini kullandı.

16 takımın mücadele edeceği 2018 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye B Grubu’nda Arjantin, Avustralya ve Nijerya ile karşılaşacak.

Maskot-2
Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

  • İsim Sponsoru


  • Ana Sponsorlar


  • Resmi Sponsorlar

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul