Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2019-2020 Sezonu Tamamlanan İstanbul Altyapı Ligleri Sıralaması

06.02.2020

2019-2020 Basketbol Sezonunda tamamlanan İstanbul Altyapı ligleri sıralamaları ve Şampiyona katılım bilgileri.


 

2019-2020 Basketbol Sezonunda tamamlanan İstanbul Altyapı ligleri sıralamaları ile EBBL, Türkiye, Anadolu ve Bölge Şampiyonalarına katılım hakkı kazanan kulüpler.

BÜYÜK ERKEKLER A LİGİ sıralaması

1.  İstanbul Büyükşehir Belediye SK ( EBBL’ne katılacak )

2.  İ.T.Ü. SK  ( EBBL’ne katılacak )

3.  Harem  ( EBBL’ne katılacak )

4.  Kurtuluş SK

5.  Beykoz SK

 

U18 ERKEKLER B LİGİ sıralaması

1.   Bahçeşehir Okulları  ( Bölge Şampiyonasına katılacak )

2.   Teşvikiye Akademi (A)

3.   ANKA Basketbol Akademi (A)

4.   Titan Akademi (A)

5.   Suadiye Basketbol (A)

6.   MVP

7.   Pertevniyal Lisesi

8.   Ünsped Spor

 

U18 KIZLAR A LİGİ sıralaması

1.   Fenerbahçe BEKO  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

2.   Galatasaray  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

3.   Emlak Konut Spor  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

4.   Beşiktaş  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

5.   İstanbul Yıldızları Basketbol  ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )  

6.   İstanbul Basketbol Feneri  ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

 

U18 KIZLAR B LİGİ sıralaması

1.  Albedo Basketbol SK ( Bölge Şampiyonasına katılacak )

2.  Dinamo Spor

3.  Genç Paşabahçe Basketbol SK

4.  Çatalca Basketbol

 

U16 KIZLAR A LİGİ sıralaması

1.   Emlak Konut Spor (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

2.   Fenerbahçe BEKO  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

3.   Beşiktaş  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

4.   Galatasaray  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

5.   İstanbul Üniversitesi  ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

6.   Açı Gençlik  ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

 

U16 ERKEKLER B LİGİ sıralaması

1.  Anadolu Efes (B)  ( Bölge Şampiyonasına katılacak )  

2.  Açı Gençlik A

3.  FMV Işık Spor

4.  Beşiktaş (B)

5.  Teşvikiye Spor (A)

6.  Galatasaray (B)

7.  Kızıltoprak Gelişim

8.  İ.T.Ü.

 

U14 ERKEKLER A LİGİ sıralaması

1.   Anadolu Efes (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

2.   Bahçeşehir Okulları (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

3.   Darüşşafaka (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

4.   Galatasaray (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

5.   Fenerbahçe BEKO (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

 

U14 ERKEKLER B LİGİ sıralaması

1.  Titan Akademi ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

2.  İstanbul D.S.İ ( Bölge Şampiyonasına katılacak )

3.  Akademi İstanbul

4.  Asya Kartalları

5.  Girişim Spor

6.  Cedi Osman Basketbol

7.  Pamukspor Gelişim B

8.  Suadiye Basketbol

 

U14 KIZLAR A LİGİ sıralaması

1.   Fenerbahçe BEKO (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

2.   Beşiktaş (A)  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

3.   Kutup Yıldızı S.K.  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

4.   Şehit Öğretmenler İÖO  ( Türkiye Şampiyonasına katılacak )

5.   Açı Gençlik  ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

6.   Galatasaray (A) ( Anadolu Şampiyonasına katılacak )

 

U14 KIZLAR B LİGİ sıralaması

1.  İstanbul Kayaşehir SK ( Bölge Şampiyonasına katılacak )

2.  Şerifali G.S.K.

3.  Pendik Yeditepe SK

4.  Ada Yıldızları

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul