Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: Botaş

15.05.2024


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Botaş şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Sinop’un yaptığı U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Servet Tazegül Spor Salonu ve 7. Bölge Toroslar Spor Salonu’nda oynandı. Servet Tazegül Spor Salonu’ndaki final maçının ardından Botaş şampiyonluğa ulaşırken, Emlak Konut ikinci ve Çankaya Üniversitesi üçüncü oldu.

 

4. ÇBK

5. Nesibe Aydın

6. Fenerbahçe

7. Adana Büyükşehir Belediyesi

8. TED Ankara Kolejliler

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Mina Berber (Botaş) en değerli oyuncu seçilirken; Dünya Hazeyen (Emlak Konut), Asya Ülker (Çankaya Üniversitesi), Selin Tekin (ÇBK), Aleyna Tokgöz (Botaş), Feryal Defne Atlı (Çankaya Üniversitesi) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Irmak Karaca (Nesibe Aydın) sayı, Kayra Fakı (Nesibe Aydın) asist, Feryal Defne Atlı (Çankaya Üniversitesi) ribaund, Feryal Defne Atlı (Çankaya Üniversitesi) blok ve Selin Tekin (ÇBK) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE