Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: Bahçeşehir Koleji

15.05.2024


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Bahçeşehir Koleji şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Kayseri’nin yaptığı U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Şahinbey Spor Salonu ve Hasan Kalyoncu Spor Salonu’nda oynandı. Şahinbey Spor Salonu’ndaki final maçının ardından Bahçeşehir Koleji şampiyonluğa ulaşırken, Gemlik Basketbol ikinci ve Ege Asist üçüncü oldu.

 

4. Bursaspor

5. İstanbul Ticaret Odası

6. Çankaya Üniversitesi

7.Büyükçekmece Basketbol

8.İzmir Bahçeşehir Okulları

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir Koleji) en değerli oyuncu seçilirken; Mete Paçacı(Bursaspor), Batu Eryurtlu(Gemlik Basketbol), Berk Aykutlu(Ege Asist), Osman Nurveren(Bursaspor) ve yine Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir Koleji) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Cengiz Sarp Coşkun (Bahçeşehir Koleji) sayı, Kerem Soyuçaylı (İzmir Bahçeşehir Okulları) asist, Yavuz Selim Kara (Bahçeşehir Koleji) ribaund, Arif Arda Yılan (İzmir Bahçeşehir Okulları) blok ve Kerem Soyuçaylı (İzmir Bahçeşehir Okulları) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE