Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Türkiye - İsveç Maçının Ardından

18.08.2023


A Erkek Milli Takımımızın FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası’ndaki yarı final maçında İsveç’i 105-84'lük skorla mağlup ettiği karşılaşmanın ardından A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman ile A Erkek Milli Takım oyuncularından Alperen Şengün, Furkan Korkmaz ve Ömer Faruk Yurtseven değerlendirmelerde bulundu.

Ergin Ataman (A Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“İsveç karşısında mükemmel bir basketbol oynadık. Oyuncularımı kutluyorum. İyi bir kadromuz var. Bu takımlar bizim seviyemizde değiller. Ama sonuçta İsveç karşısında yarı final maçı oynadık. O açıdan yarı final karşılaşmasını bu sonuçla kazanmış olmak bizim için önemli. Turnuvadaki 8. günün sonunda hedef maçımıza gelmiş durumdayız. Pazar günü Hırvatistan ile karşılaşacağız. Zorlu bir maç olacak. Hırvatistan iyi ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım. Zubac ve Saric gibi NBA, Hezonja gibi EuroLeague şampiyonluğu bulunan oyuncuları var. O nedenle Hırvatistan karşılaşması çok daha farklı geçecek. Oyuncu kapasitelerinin ve teknik-taktiğin ön planda olduğu bir karşılaşma olacak. En önemlisi de taraftarımızın itici gücüne daha fazla ihtiyacımız olacak. Bugün yine çok güzel bir atmosfer vardı. Artık finalde, burayı hıncahıç doldurup, o baskıyla da Hırvatistan’ı yenip, Olimpiyat yolunda İstanbul’dan çıkmak istiyoruz.”
 

Alperen Şengün (A Erkek Milli Takım oyuncusu)
“Bu takımın ihtiyacı olan neyse onun için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Bugün de çok güzel bir galibiyet aldık. Şimdi sıra pazar günü oynayacağımız final maçında. Hırvatistan karşılaşmasını da kazanmak istiyoruz.”

Furkan Korkmaz (A Erkek Milli Takım oyuncusu)
“Hedefimiz Olimpiyat Oyunları’nda yer alabilmek. Kendi adıma bugün göstermiş olduğum performanstan dolayı mutluyum. Artık turnuvanın sonuna geldik. Pazar günü en önemli maçımızı oynayacağız. Herkesin üstüne koyarak daha iyi performans göstereceğine inanıyorum.”

Ömer Faruk Yurtseven (A Erkek Milli Takım oyuncusu)
“Genel olarak takımın performansı daha önemliydi. Final maçımız çok önemli olacak. Takım olarak iyi bir adım attık. Elimizden geleni yapıyoruz. Pazar günü oynayacağımız Hırvatistan karşılaşmasına herkesi bekliyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE