Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Basketbol Takvimi Açıklandı

01.03.2021


FIBA, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda basketbol takvimini açıkladı.

Kanada’nın Victoria kentinde, 29 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’ni geçmesi durumunda A Erkek Milli Takımımız; Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda A Grubu’nda İran, Fransa ve ABD ile karşılaşacak.

Takvime göre, 25 Temmuz’da başlayacak olan basketbol grup maçlarında ilk eşleşme, A Grubu’nda İran ile Victoria kentindeki eleme grubundan gelen takım arasında Türkiye saatiyle 04.00’te oynanacak. İlk günün belli olan diğer eşleşmelerinde ise, B Grubu’nda Türkiye saatiyle 11.20’de Avustralya – Nijerya karşı karşıya gelirken, A Grubu’nda yine Türkiye saatiyle 15.00’te ABD ile Fransa mücadele edecek.

25 Temmuz’da başlayıp 7 Ağustos’a kadar devam etmesi planlanan maçlarda, üç grubu da en üst sırada tamamlayan ilk iki takım ve üçüncü sırayı elde eden en başarılı iki takım gruplardan çıkma hakkı elde ederek, çeyrek final maçlarında yer alacak.

Erkekler Tokyo Olimpiyat Oyunları gruplarındaki maç takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

ABD, Arjantin, Avustralya, Fransa, İspanya, İran, Nijerya ve ev sahibi Japonya’nın yer aldığı gruplara katılım gösterecek son dört takım, 29 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’nde belli olacak. Kanada’nın Victoria kentinde düzenlenecek eleme maçlarında A Erkek Milli Takımımız, B Grubu’nda Çekya ve Uruguay ile mücadele edecek. Milliler, grubu ilk veya ikinci sırada tamamlamaları durumunda A Grubu’nu ilk ve ikinci sırada bitiren takımla eşleşecek. A Grubu’nda ise; ev sahibi Kanada, Çin ve Yunanistan bulunuyor.


Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul