Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Sağlık Kurulu Eğitimlerinin Beşincisi İstanbul’da Düzenlendi

17.09.2019

TBF Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen “5’inci Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı” 16 Eylül Pazartesi günü The Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirildi.


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen “5’inci Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı” 16 Eylül Pazartesi günü The Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya çeşitli kulüplerde görev yapan ve basketbol sporcu sağlığı ile ilgilenen 104 sağlık personeli katıldı. Daha önceki toplantıların devamı niteliğinde olan organizasyonda temel yaşam desteği, saha içi acil müdahaleler ve dopingle mücadeledeki güncel gelişmeler konularında sağlık çalışanlarının bilgileri güncellendi.

Acil Tıp Uzmanları Derneği’nden (ATUDER) eğitimcilerin destek verdiği toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen eğitimlerin, sağlıkçılarımızın eğitiminin standardize edilmesi açısından önemine vurgu yaparken, toplantıya katılan Belgrad Singidunum Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nenad Dikic de dopingle mücadeledeki güncel gelişmeler konusunda sağlıkçıları bilgilendirdi.

Öğleden sonra yapılan pratik eğitimler ile katılımcılara temel yaşam desteği eğitimi verilerek toplantı sona erdi.

Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul