Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan 18 Mart Mesajı

17.03.2022


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı bir kez daha şükranla anıyoruz.

107 yıl önce milletimiz şanlı bir destan yazarak, dönemin en modern ordularını Çanakkale’de dize getirmekle kalmamış; tarihin akışını da değiştirerek, Kurtuluş Savaşı’na da ilham veren beraberlik ve mücadele ruhunun doğuşuna vesile olmuştur. 

‘Çanakkale geçilmez’ sözünü tarihin sayfalarına silinmez biçimde kazıyan yüz binlerce kahraman, bizler için hem bir gurur abidesi hem de vatanımıza karşı beslediğimiz sorumluluk duygusunun kaynağıdır. Çanakkale ruhu, ülkemiz ve milletimiz için çalışırken daima rehberimiz olacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet diliyorum.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mah. Ataköy Bulvarı No: 14 Bakırköy | İSTANBUL