Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu Basketbol Liglerindeki Gelişimle İlgili İnfografik Paylaştı

24.09.2021


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, basketbol liglerindeki gelişimi yansıtan infografik paylaşımında bulundu.

Türkoğlu’nun paylaşımına göre; sponsorluk, yayın ve diğer anlaşmalarla, 5 yılda ING Basketbol Süper Ligi kulüplerine yapılan ödeme yüzde 55 oranında arttı. Aynı süre zarfında Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi kulüplerine yapılan ödeme ise yüzde 236 oranında artış gösterdi.

Bununla birlikte daha önce ulusal kanallarda her hafta sadece 5 maç yayını gerçekleştirilirken, 12 maç (8 maç ING Basketbol Süper Ligi, 2 maç Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi, 2 maç Türkiye Basketbol Ligi) canlı olarak yayınlanmaya başladı.

Ayrıca yapılan kural değişikliği ile birlikte 4 yılda yerli oyuncuların kulüplerinde oynama süreleri ING Basketbol Süper Ligi’nde yüzde 42, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ise yüzde 25 oranında arttı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mah. Ataköy Bulvarı No: 14 Bakırköy | İSTANBUL