Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kadınlar EuroLeague Final Four Basın Toplantısı Düzenlendi

11.04.2024


Mersin'de düzenlenecek Kadınlar EuroLeague Final Four’da mücadele edecek takımların başantrenörleri ve kaptanları, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Servet Tazegül Spor Salonu'nda oynanacak yarı final karşılaşmalarıyla başlayacak organizasyon öncesinde merkez Yenişehir ilçesindeki bir otelde basın toplantısı düzenlendi.

 

Servet Tazegül Spor Salonu'ndaki Final Four’un yarı final ayağında, geçen yıl finalde karşılaşan Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin mücadele edecek. Diğer müsabakada Villeneuve d'Ascq LM ile ZVVZ USK Prag karşı karşıya gelecek. Final ve üçüncülük maçı ise 14 Nisan'da yapılacak.

 

Toplantıda konuşan ÇBK Mersin Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, finallerde yer aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

 

Yıldızoğlu, yarı finalde Fenerbahçe Alagöz Holding ile oynayacakları karşılaşmaya hazırlandıklarını belirterek, tüm takımlara başarı diledi.

 

Fenerbahçe Başantrenörü Valerie Garnier de ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, "Herkes buraya aynı amaçla geldi. Şu anda hem taraftar hem de istediğimiz sonucu alma baskısını hissediyoruz. Herkesin eşit şansı olduğunu düşünüyorum." dedi.

 

Fransa temsilcisi Villeneuve d'Ascq LM'nin başantrenörü Rachid Meziane ise organizasyonun özel ve güzel bir tecrübe olacağını vurgulayarak, şöyle konuştu:

 

"Ülkemizi, kendi şehrimizle temsil edeceğiz. Bundan dolayı mutluyuz. Elimizden geleni her şeyi ortaya koyup bu turnuvadan olumlu sonuçlar almaya çalışacağız. Bu sezon şans da bize biraz yardımcı oldu. Bu turnuvada favori olarak görünmüyoruz ama finale çok yaklaştık."

 

Çekya ekibi ZVVZ USK Prag'ın başantrenörü Natalia Hejkova da bu sezon Avrupa Ligi'nde beklentilerin üzerine çıktıklarını anlattı.

 

Haftalar geçtikçe daha güçlü hale geldiklerini dile getiren Hejkova, "Sezon başında gerçekten bu kadar iyi olduğumuzu söylemezdim ama burada olduğumuz için çok mutluyum." ifadesini kullandı.

 

Fenerbahçe'nin kaptanı Alperi Onar, Dörtlü Final'de üst düzey takımların yer aldığını belirterek, mutlu ve heyecanlı hissettiklerini söyledi.

 

ÇBK Mersin Kaptanı Marina Mabrey de kadın basketbolunun en önemli organizasyonunda yer aldıklarını, taraftarlara keyifli bir final yaşatmayı istediklerini vurguladı.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE