Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi Kızlar Kategorisinde Yer Alacak Takımlar Belli Oldu

16.02.2021


Türk basketboluna uzun yıllardır önemli katkılarda bulunan Garanti BBVA sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde mücadele edecek takımlar belli oldu.

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde yer alacak ekipler; milli takımlara gönderilen sporcu sayısı, Türkiye Şampiyonası katılım sayısı ile elde ettikleri dereceler vb. ana maddeler üzerinden oluşturulan kriterlere göre belirlendi. 

Buna göre 2020-2021 sezonunda Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde; Bellona Kayseri Basketbol, Beşiktaş JK, Botaş, Çankaya Üniversitesi, Emlak Konut, Fenerbahçe, Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyespor, İstanbul Üniversitesi ve Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Spor Kulübü mücadele edecek.

Müsabakalar, Bolu Koru Otel’in ev sahipliğinde oynanacak ve TBF YouTube’dan da naklen yayınlanacak. Organizasyonda tüm takımlar dışarıya kapalı bir şekilde konaklayacak ve müsabakalar, tesis içi yürüme mesafesinde bulunan salonda oynanacak.

2 Mart 2021 tarihinde başlayacak Garanti BBVA BGL kızlar kategorisi maç programı şu şekilde:
02 - 04 Mart 2021 (1, 2 ve 3. haftalar)
30 Mart - 01 Nisan 2021 (4, 5 ve 6. haftalar)
20 - 22 Nisan 2021 (7, 8 ve 9. haftalar)

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul