Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Kura Çekimi 8 Mart’ta Gerçekleştirilecek

07.02.2021


17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında İspanya ile Fransa'nın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın kura çekimi 8 Mart 2021 tarihinde İspanya'nın Valencia şehrinde yapılacak. Takımlar, dörderli olarak dört gruba yerleştirilecek. Kura çekimi, FIBA’nın YouTube kanalından da naklen yayınlanacak.

FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde grup maçlarının tamamlanmasının ardından, finale kalan tüm takımlar belli oldu. Grup liderleri ile en iyi 5 grup ikincisinin final vizesi aldığı eleme turunda, E Grubu'nu ikişer galibiyet ve mağlubiyetle tamamlayan A Kadın Milli Takımımız, en iyi ikinciler arasında adını finale yazdırdı.

A Grubu'nda Slovenya ve Yunanistan, B Grubu'nda İsveç ve Karadağ, C Grubu'nda Rusya ve Bosna Hersek, D Grubu'nda Çekya ve İtalya, E Grubu'nda Sırbistan ile Türkiye, F Grubu'nda Belarus, G Grubu'nda Belçika, H Grubu'nda Slovakya ve I Grubu'nda Hırvatistan, FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul