Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri İzmir’de Düzenlendi

05.09.2023


2023 yılı Eğitim Kurulu Faaliyet Programı kapsamında düzenlenen Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri, 1-2 Eylül tarihleri arasında Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksinde gerçekleşti.

1 Eylül Cuma günü, 300'e yakın E ve D kademe antrenörünün katıldığı seminer, TBF Eğitim Kurulu Üyesi Alaeddin Yakan'ın "Baskılı Savunma: Bireysel Savunma" eğitimi ile başladı. TBF Öğreticiler Kurulu Üyesi Menderes Gümüşdal'ın "Şut: Mekanik ve Geliştirici Çalışmalar" ile "Hücumda Top Alma ve Bitirişler" konulu sunumlarının ardından gün, Atletik Performans Antrenörü Tolga Titiz'in "Altyapıda Denge ve Çabukluk Geliştirici Uygulamalar" eğitimi ile son buldu.


2 Eylül Cumartesi günü, 400'e yakın C, B ve A kademe antrenörünün katıldığı seminerin ilk seansı Karşıyaka Belediyesi SK Başantrenörü Mete Babaoğlu'nun "Hızlı Hücumu Geliştirme Çalışmaları" ve "Hücumda Saha Paylaşımı (Spacing)" eğitimleri ile başladı. Atletik Performans Antrenörü Tolga Titiz'in "Basketbolda Fonksiyonel Isınma Çalışmaları" konuşmasının ardından gün, Ömer Buharalı'nın "Transition ve Tam Saha Baskılı Savunma" ve "Yarı Saha Savunma" eğitimleri ile sona erdi.

Toplamda 700'e yakın antrenörün katılımı ve Best Gelişim SK ile Karşıyaka Belediyesi SK altyapı takımlarının destekleriyle düzenlenen seminer, 2 Eylül Cumartesi günü sona erdi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE