Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nda İkinci Dönem Başlıyor

31.08.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen Basketbol Odaklı Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nda ikinci dönem başlıyor.

Geniş kapsamıyla örneği olmayan ve Türkiye’de ilk kez uygulanan program, geleceğine basketbol ile yön vermek isteyen herkes için önemli bir fırsat sunmasının yanında aktif olarak sporun içinde yer almış veya yer alan kişilere çift kariyer imkanı sağlıyor. Programın ilk döneminde farklı liglerde görev yapan yöneticilerin yanı sıra, A Kadın ve A Erkek Milli Takımda aktif olarak forma giyen sporcularımız ve farklı sektörlerde basketbola gönül vermiş isimler yer aldı.

Bu programdan yararlanmak isteyen adaylar, 22 Eylül Cuma gününe kadar Bahçeşehir Üniversitesi internet sitesi üzerinden online başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Program hakkında
Basketbol odaklı ilerleyecek olan Spor Yönetimi Yüksek Lisans Programı, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği kapsamında, üniversite bünyesinde hizmet veren Lisansüstü Eğitim Enstitüsü desteği ile gerçekleşecek. Yüz yüze ve uzaktan derslerle hibrit olarak ilerleyecek bu program ile Türkiye basketbol endüstrisine farklı disiplinlerden işletme odaklı yaklaşarak, dünyadaki spor yönetimi alanındaki gelişmeleri takip eden donanımlı yöneticilerin basketbolumuza kazandırılması amaçlanıyor. 

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen projede dersler, sektör ve üniversite iş birliğiyle işlenecek. Program spor yönetimi alanında uzmanlaşmak isteyen basketbolcular, yöneticiler, gönüllüler, antrenörler, pazarlama uzmanları, hakemler, istatistik görevlileri ve federasyon temsilcileri başta olmak üzere basketbolun tüm paydaşları ve basketbolun içinde olmak isteyen herkesin katılımına açık olacak. Adaylar başvurularını, Bahçeşehir Üniversitesi internet sitesinde açılacak online başvuru formunu doldurarak yapabilecek.

Online başvuru formu ile detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE