Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde Şampiyon: Anadolu Efes

21.05.2023


Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinde Gaziantep Basketbol’u 94-88 ile geçen Anadolu Efes şampiyon oldu.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabaka sportstv ve TBF YouTube kanalından da naklen yayınlandı. 

Müsabakanın ilk yarısını 45-42 geride tamamlayan Anadolu Efes’te Emre Melih Tunca 27 sayı ile oynadı. Gaziantep Basketbol’da ise Emir Arda Sivas 35 sayı kaydetti.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’e şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Asbaşkanı ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ile TBF Yönetim Kurulu Üyesi Haluk San takdim etti.

Final oynama başarısı gösteren Gaziantep Basketbol’a ise finalist şildini ve madalyalarını TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sarımermer ve Aydın Şerbetçioğlu sundu.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Emre Melih Tunca seçildi. Emre Melih Tunca'ya ödülünü TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım verdi.

Mücadeleyi yöneten hakemler Berk Kurtulmuş, Sami İrek ve Atakan Kaymak’a teşekkür plaketlerini TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı takdim etti.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE