Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Kadın Milli Takımımız Cordoba Şehir Turnuvası’nda İspanya’ya Mağlup Oldu

02.06.2023


FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Kadın Milli Takımımız, İspanya’da düzenlenen Cordoba Şehir Turnuvası’ndaki ilk maçında ev sahibi İspanya’yı 76-37'lik skorla mağlup oldu. 

Palacio Municipal De Deportes Vista Alegre Salonu’nda oynanan müsabakaya Ay-yıldızlılarımız Olcay Çakır Turgut, Sevgi Uzun, Bahar Çağlar Ökten, Tilbe Şenyürek ve İlayda Güner beşiyle başladı. Millilerimiz karşılaşmanın ilk yarısını 38-15 geride tamamladı. 

A Kadın Milli Takımımızda Esra Ural Topuz ve Olcay Çakır Turgut 8'er, Sevgi Uzun 7 sayı ile oynadı. İspanya’da ise Maria Conde 12 sayı ile maçı bitirdi.

Millilerimiz turnuvadaki ikinci maçında 3 Haziran Cumartesi günü Belçika ile karşılaşacak. Palacio Municipal De Deportes Vista Alegre Salonu’nda oynanacak maç TSİ 22.00’de başlayacak.

A Kadın Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası’ndaki grup karşılaşmalarını Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da oynayacak.

Ay-yıldızlılarımız organizasyondaki ilk maçını 15 Haziran Perşembe günü TSİ 16.00’da Sırbistan ile oynayacak. A Kadın Milli Takımımız gruptaki ikinci maçında 16 Haziran Cuma günü TSİ 13.15’te Macaristan ile karşılaşacak. D Grubu'ndaki son maçımız ise 18 Haziran Pazar günü TSİ 21.45’te Slovakya ile olacak.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE