Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2019-2020 Sezonu B Klasmanı Hakem Semineri Bolu’da Başladı

27.09.2019

2019-2020 sezonu öncesi, 27-29 Eylül tarihleri arasında Bolu’da düzenlenecek B Klasmanı Hakem Semineri başladı.


Bolu’da MHK Başkanı Recep Ankaralı’nın açılış konuşmasıyla başlayan seminere, 2019-2020 sezonunda görev yapacak 64 B klasmanı hakem ile 22 hakem değerlendirici katıldı.

Seminerin ilk gününde MHK Üyesi Dr. Rüştü Nuran, “Aldatma – İhlaller ve Temaslar” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, MHK Eğitim Koordinatörü Murat Biricik ise “Sportmenlik Dışı Faul Kriterleri ve Uygulamaları” üzerine bir sunum yaptı.

Seminerin ikinci gününde hakemlere yönelik fiziksel test yapılacak. Nilsen Özbarlas ve Coşkun Teziç’in, “Vizyon, Takım Çalışması ve Motivasyon” hakkında yapacağı toplantılar ile “Mekanik ve Bireysel Hakemlik Teknikleri” üzerine yapılacak saha çalışması ile eğitimler devam edecek. İkinci günde ayrıca, hakem değerlendiricilerine yönelik “Hakem Değerlendirme Prensipleri” ile ilgili bir sunum gerçekleştirilecek.

Seminer, üçüncü gün yazılı sınav ve MHK Eğitim Koordinatörü Murat Biricik’in, “Anlık Karar Sistemi (IRS)” sunumu ile tamamlanacak.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul