Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı'nda İlk Gün Tamamlandı

5.08.2023 08:12:40


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından 2019 yılından bu yana organize edilen Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı’nda ilk gün tamamlandı.

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve 103 antrenörün katılım sağladığı Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı’nın ilk günü; TBF Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer’in açılış konuşmasıyla başladı.

TBF Eğitim Kurulu Üyesi Ahmet Çakı “Savunmada Bireysel Gelişim Çalışmaları” konusunu ele aldı. Günün ikinci bölümünde ise Tofaş Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü Samir Seleskovic “Dribbling, Pas ve Adam Geçme Çalışmaları” ve “Pick and Roll Fundamental'ı” konularında tecrübelerini aktardı. 

Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı; Bahçeşehir Koleji SK ve Galatasaray SK altyapı takımlarının destekleriyle tamamlanan ilk günün ardından, 5 Ağustos Cumartesi günü Atletik Performans Antrenörü Erhan Kara, eski milli basketbolcu Oğuz Savaş, TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Uzm. Psk. Simru Kavak ve Süper Lig antrenörlerimizden Erhan Ernak tarafından gerçekleştirilecek eğitimlerle devam edecek.

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu - Eğitim Kurulu
Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No: 2 Ankara Spor Salonu, Altındağ/ANKARA