Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı 8-12 Temmuz Tarihlerinde İstanbul'da Düzenlenecek

01.07.2019

2018 - 2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu faaliyet programında yer alan “Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı” 08-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.


2018 - 2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu  faaliyet programında  yer alan “Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı” 08-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Programa, alan bilgisi ve deneyimine sahip spor bilimleri eğitimi almış, Türkiye Basketbol Federasyonu sözleşmeli-sözleşmesiz liglerinde ve milli takımlarında görev yapan kondisyonerler öncelikli olarak davet edilecektir.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan programda;  kondisyonerlerin ortak bir programa tabi tutularak sektörün ihtiyaçlarının belirlenmeye çalışılması temel hedeftir. Belirtilen öncelikle kontenjan sınırlaması getirilen programın, gelecek sezondan itibaren sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması, eğitimlerin bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere açık hale getirilmesi yine bu doğrultuda uzaktan ve yerinde eğitimler düzenlenebilmesine imkân sağlayacak alt yapı çalışmaları Eğitim Kurulu tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Programa katılım ile ilgili detaylar aşağıda verilmiştir.

1'inci madde ön koşul olmak kaydıyla 2 veya 3'üncü madde kapsamında yer alan koşullardan herhangi birini sağlamış olmak.

1- Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları ile Beden Eğitimi ve Spor eğitimi veren fakülte programlarının herhangi birinden mezun olmak.

(Özel hüküm: 2 ve 3'üncü madde kapsamında görev yapan/yapmış ve SBF/ BESYO mezunu olmayanlarda bu şart aranmaz. Farklı bir Fakülte/ Yüksekokul mezunu olmaları yeterlidir. Ayrıca, yine 2 ve 3'üncü madde kapsamında yer alan ve SBF/ BESYO’ da öğrenim gören  son sınıf  öğrencileri, 15 Ağustos 2019 tarihine kadar  mezuniyet durumlarını belgelemeleri kaydıyla  bu programa katılabilirler.)

2 - Son üç (3) sezon içerisinde Türkiye Basketbol Federasyonu sözleşmeli liglerinde veya son iki (2) sezon içerisinde Türkiye Basketbol Federasyonu sözleşmesiz liglerinde yer alan takımlarda en az bir (1) sezon kondisyoner olarak görev yapmış olmak.

Sözleşmeli Ligler: BSL, KBSL, TBL, TKBL
Sözleşmesiz Ligler: TB2L, BGL, EBBL, KBBL

3- Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesindeki Milli  takımlarda kondisyoner olarak halen görevli ya da geçmiş dönemlerde görev yapmış olmak.

Kondisyoner Sertifika Eğitim Programına kayıt olmak için tıklayınız

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul