Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

All-Star’da Son 10 Yılın 3 Sayı Şampiyonlarını Mercek Altına Aldık

19.01.2019

Tahincioğlu All-Star 2019'da gerçekleştirilecek üç sayı yarışmasında ligin en keskin şutörleri sahne alacak.


Geride bıraktığımız son 10 yılda, All-Star'da 3 sayı çizgisinin gerisinden ortaya konan performansları sizler için derledik:

2009 – Ömer Ünver (Beşiktaş Cola Turka)
İzmir’de 2009 yılında gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda Ömer Ünver (Beşiktaş Cola Turka), 3 sayı yarışmasında şampiyonluğa ulaştı.

Halkapınar Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Ömer Ünver’in yanı sıra, Alper Saruhan (Oyak Renault), Chris Lofton (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Gerald Brown (Pınar Karşıyaka), Gerald Fitch (Kepez Belediyesi) ve Reha Öz (Aliağa Petkim) yer aldı.

Final turunda istasyonları 22 puanla tamamlayan Ömer Ünver şampiyonluğu elde ederken, Reha Öz (Aliağa Petkim) 18 puanla ikinci ve Gerald Fitch de (Kepez Belediyesi) 10 puanla üçüncü oldu.

2010 – Engin Atsür (Beşiktaş Cola Turka)
Kayseri Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde organize edilen All-Star organizasyonunda Engin Atsür (Beşiktaş Cola Turka), finalde istasyonları 19 puanla tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

2010 yılında gerçekleştirilen organizasyonda, ilk sırayı alan Engin Atsür’ün (Beşiktaş Cola Turka) yanı sıra, James Baron (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Ryan Toolson (Pınar Karşıyaka), Serkan İnan (Antalya Büyükşehir Belediyesi) ve Simas Jasaitis (Galatasaray Cafe Crown) mücadele etti.

İlk turun ardından istasyonları tamamlayan Engin Atsür, Ryan Toolson ve James Baron ile birlikte finale yükselme başarısı gösterdi. Beşiktaş Cola Turka’dan Engin Atsür 19 puanla şampiyonluğa ulaşırken, Ryan Toolson (Pınar Karşıyaka) 18 puanla ikinci ve James Baron da (Mersin Büyükşehir Belediyesi) 16 puanla üçüncü oldu.

2011 – Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)
2011 yılında Ankara’nın ev sahipliğinde Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen All-Star organizasyonunda Fenerbahçe Ülker oyuncusu Ömer Onan, 3 sayı yarışmasını şampiyon olarak tamamladı.

Bu etkinlikte Ömer Onan’ın yanı sıra, 3 sayı yarışmasında David Holston (Pınar Karşıyaka), Alvin Snow (Medical Park Trabzonspor), Michal Ignerski (Beşiktaş Cola Turka ), Yunus Çankaya (Türk Telekom ) ve Rasim Başak (Türk Telekom) yer aldı.

İlk tur karşılaşmalarının ardından Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker), 14 puanla istasyonları tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı. Alvin Snow (Medical Park Trabzonspor) 9 puanla ikinci olurken, Rasim Başak da (Türk Telekom) 6 puanla yarışmayı tamamladı.

2012 – Jonathan Gibson (Trabzonspor Basketbol)
Trabzon’da Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilen All-Star etkinliğinde Jonathan Gibson (Trabzonspor Basketbol) şampiyonluğa ulaşma başarısı gösterdi.

ABD’li skorer Gibson ile birlikte üç sayı yarışmasında Sasha Vujacic (Anadolu Efes), Guy Fischer (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Stevan Jelovac (Antalya Büyükşehir Belediyesi) ve Zoran Erceg (Beşiktaş Milangaz) mücadele etti.

Eleme turunun ardından Jonathan Gibson (Trabzonspor Basketbol) ve Stevan Jelovac (Antalya Büyükşehir Belediyesi) finale yükselme başarısı gösterdiler. Final turunda Jonathan Gibson, istasyonları 17 puanla tamamlayarak şampiyonluğa ulaşırken, Stevan Jelovac da 13 puanla ikinci oldu.

2013 – Kirk Penney (TED Ankara Kolejliler)
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2013 yılında gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda Kirk Penney, TED Ankara Kolejliler forması altında şampiyonluğa ulaştı.

3 sayı yarışmasında Kirk Penney ile birlikte Lionel Chalmers (Aliağa Petkim), Melih Mahmutoğlu (Erdemir), Jon Diebler (Pınar Karşıyaka), Daniel Harris Brown (Türk Telekom), Ogün Sevinç (Hacettepe Üniversitesi), Kirk Penney (TED Ankara Kolejliler) ve Bekir Yarangüme (Olin Edirne) yer aldı.

İlk turun tamamlanmasının ardından Kirk Penney, Ogün Sevinç ve Bekir Yarangüme finale yükselme başarısı gösterdi. Yeni Zelandalı Penney, 18 puanla üç sayı yarışmasını şampiyon olarak tamamlarken, Ogün Sevinç 17 puan ve Bekir Yarangüme de 11 puanla üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

2014 – Kirk Penney (Trabzonspor Medical Park)
Mersin’in ev sahipliğinde düzenlenen All-Star etkinliğinde Kirk Penney, Trabzonspor Medical Park formasıyla şampiyonluğa ulaştı.

Servet Tazegün Spor Salonu’nda düzenlenen 3 sayı yarışmasına bir yıl önce TED Ankara Kolejliler forması altında şampiyonluğa ulaşan Kirk Penney’nin yanı sıra, Cenk Akyol (Galatasaray Liv Hospital), Chris Lofton (Beşiktaş İntegral Forex), Dusko Savanovic (Anadolu Efes), Kirk Penney (Trabzonspor Medical Park), Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe Ülker) ve Troy DeVries  (Torku Konya Selçuk Üniversitesi) katıldı.

İlk turun ardından Kirk Penney, Cenk Akyol ve Troy DeVries, finale yükselme başarısı gösterdi. Finalde 18 puanla şampiyonluğa ulaşan Kirk Penney’nin ardından Cenk Akyol 12 puanla ikinci ve Troy DeVries de 11 puanla üçüncü oldu.

2015 – Michael Jenkins (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
Ankara Spor Salonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen All-Star organizasyonunda Michael Jenkins (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) şampiyonluğa ulaştı.

2015 yılında gerçekleştirilen 3 sayı yarışmasında ABD’li Jenkins’in yanı sıra, Milko Bjelica (Anadolu Efes), Şafak Edge (Banvit), John Shurna (Darüşşafaka Doğuş), Renaldas Seibutis (Darüşşafaka Doğuş), Andrew Goudelock (Fenerbahçe Ülker), ve Jaka Lakovic (Royal Halı Gaziantep) yer aldı.

Final turunda Michael Jenkins 15 puanla şampiyonluğa ulaşma başarısı gösterirken, Renaldas Seibutis 12 puanla ikinci ve John Shurna da 9 puanla üçüncü oldu.

2016 – Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe)
Fenerbahçe’den Melih Mahmutoğlu, 2016 yılında gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda 3 sayı yarışmasını kazanma başarısı gösterdi.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Melih Mahmutoğlu ile birlikte Vladimir Micov (Galatasaray Odeabank), Jon Diebler (Anadolu Efes), Adrian Moerman (Banvit), Michael Jenkins (Türk Telekom) ve Andy Rautins (Royal Halı Gaziantep) mücadele etti.

İlk tur eşleşmelerinin ardından Melih Mahmutoğlu, Jon Diebler ve Michael Jenkins finale yükseldi. İstasyonları 21 puanla tamamlayan Melih Mahmutoğlu şampiyonluğa ulaşırken, Jon Diebler 11 puanla ikinci ve Michael Jenkins de 8 puanla yarışmayı üçüncü sırada tamamladı.

2017 – Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe)
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2017 yılında düzenlenen All-Star etkinliğinde Melih Mahmutoğlu, üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaştı.

Organizasyonda Melih Mahmutoğlu’nun yanı sıra Birkan Batuk (Darüşşafaka Doğuş), Sean Armand (İstanbul BBSK), Michael Thompson (Beşiktaş Sompo Japan), Marcus Denmon (Gaziantep Basketbol) ve Vasilije Micic (Tofaş) yer aldı.

Finalde Vasilije Micic’i geride bırakan Melih Mahmutoğlu, 22 puan toplayarak 3 sayı yarışmasını şampiyon olarak tamamladı.

2018 – Brady Heslip (Trabzonspor)
Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda Brady Heslip (Trabzonspor) 3 sayı yarışmasını kazanma başarısı gösterdi.

2018 yılında düzenlenen organizasyonda Heslip ile birlikte, Scott Wood (Pınar Karşıyaka), William Baron (Eskişehir), Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe Doğuş), Ryan Toolson (İstanbul BBSK) ve Sertaç Şanlı (Beşiktaş Sompo Japan) katıldı.

İlk turun ardından istasyonları rakiplerine göre önde tamamlayan Scott Wood ile Brady Heslip finale yükseldi. Trabzonspor’dan Brady Heslip’in 22 puanla şampiyonluğa ulaştığı üç sayı yarışmasında Scott Wood ise 9 puanla ikinci oldu.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul