Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

t

2019 ANTRENÖR GELİŞTİRME EĞİTİM FAALİYETLERİ

04.01.2019

2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu çok yönlü eğitim anlayışı ile antrenörlerin bilimsel temellere dayalı gelişimini sağlama, basketbol içerisindeki yenilikleri sunma ve antrenörlerin daha donanımlı hale gelmelerine yardımcı olma hedefleriyle 2019 yılı eğitim faaliyetlerine başlıyor.


Eğitim Faaliyetleri Takvimine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; http://www.tbf.org.tr/docs/default-source/3x3/2019-faaliyet-program%C4%B1-yeniii-28122018_00001_01.pdf?sfvrsn=2 Kondisyonerlik Sertifika Eğitim Programı ve Bireysel Gelişim Antrenörü  Sertifika Programı’nın eklendiği yeni eğitim döneminde antrenörlerin, geçen sezon olduğu gibi kurs ve seminer kayıtlarını e-devlet sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Yeni eğitim döneminde antrenörler, her bir eğitimin başlangıç tarihinden on (10) gün öncesine kadar kayıtlarını yapabilecektir. 2019 yılı itibariyle eğitim faaliyet programında yer alan her bir bölgesel antrenör gelişim semineri, iki ayrı seminer olarak düzenlenecektir. Seminerin ilk 2 günü 1. Kademe ( E Kategorisi)  ve 2. Kademe ( D Kategorisi) antrenörlere yönelik eğitimle başlayıp, son 2 günü ise 3. Kademe (C Kategorisi) – 4. Kademe (B Kategorisi) – 5. Kademe ( A Kategorisi) antrenörlere yönelik eğitimle sona erecektir. Her seminere ait program, seminer başlangıcından 10 gün öncesine kadar Türkiye Basketbol Federasyonu resmi ( www.tbf.org.tr)  sitesinden yayınlanıp, katılımcı listeleri de yine aynı sayfadan ilan edilecektir. Antrenörler, konuyla ilgili soruları için; antrenor@tbf.org.tr uzantılı e-posta adresinden yetkililerle iletişime geçebilirler.. Türkiye Basketbol Federasyonu 2019 eğitim yılında uygulanacak olan kurs, seminer ve vize ücretleri ile indirimler aşağıda yer almaktadır. 2019 EĞİTİM YILI KURS VE SEMİNER ÜCRETLERİ KURS KATILIM ÜCRETİ 1.Kademe ( E Kategorisi) 300 TL 2.Kademe ( D Kategorisi) 450 TL 3.Kademe ( C Kategorisi) 600 TL 4.Kademe ( B Kategorisi) 1.100 TL 5.Kademe ( A Kategorisi) 1.500 TL Antrenör Gelişim Semineri 250 TL Uluslararası Antrenör Semineri 500 TL 2019 EĞİTİM YILI VİZE ÜCRETLERİ KATEGORİ VİZE ÜCRETİ 1.Kademe ( E Kategorisi) 200 TL 2.Kademe ( D Kategorisi) 400 TL 3.Kademe ( C Kategorisi) 600 TL 4.Kademe ( B Kategorisi) 1.000 TL 5.Kademe ( A Kategorisi) 2.000 TL Kurs, seminer katılım ve vize indirimleri: · TÜBAD üyeleri seminer/vize işlemlerinden % 50 indirimli, · TBF tarafından görevlendirilen ve aktif olarak 12 DABO’da görev alan antrenörler seminer/vize işlemlerinden % 50 indirimli, · SGM il basketbol antrenörleri kurs/seminer/vize işlemlerinden ücretsiz, · TBF tarafından görevlendirilen ve aktif olarak Milli Takım’da görev alan antrenörler seminer/vize işlemlerinden ücretsiz, · TBF çalışanları kurs/seminer/vize işlemlerinden ücretsiz, · Geçmiş ve hâlihazırda görevde bulunan Eğitim Kurulu üyeleri seminer/vize işlemlerinden ücretsiz olarak, faydalanacaktır. Faaliyet Programı ekte yer almaktadır. Basketbol Geliştirme Direktörlüğü