Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yeni Erkek Ligleri Direktör Yardımcısı Özgün Önver Oldu

Yıldız ve Genç takımlarda milli formayı defalarca giyen ve Türkiye Basketbol Ligi’nde birçok şampiyonluk yaşayan Özgün Önver, TBF Erkek Ligleri Direktör Yardımcılığına getirildi. 11.09.2018

Basketbola Tuborg altyapısında adım atan Özgün Önver, 18 yıllık profesyonel kariyerinde Tuborg’un yanı sıra Tofaş, Erdemir, Olin Edirne, TED Kolej ve Eskişehir Basket’te Türkiye Basketbol Ligi şampiyonlukları yaşadı.

Bornova Anadolu Lisesi ve Celal Bayar Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan Önver, halen Anadolu Üniversitesi Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini sürdürüyor.

2016-2017 sezonunda Eskişehir Basket ile hem Federasyon Kupası’nı kazanan hem de Basketbol Süper Ligi vizesi alan Önver, bu başarıların ardından aktif basketbolculuk kariyerine veda etti.

Basketbolu bıraktıktan sonra Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde takım menajerliği yapmaya başlayan Önver, Eskişehir Basket’te bu görevdeyken Play-Off başarısı elde etti ve aynı zamanda 2017 All-Star Asya takım menajerliğine seçildi.

Daha Fazla Haber Göster