İsmet Badem Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk basketbolunun duayen isimlerinden, eski basketbolcu, gazeteci ve yorumcu İsmet Badem, son yolculuğuna uğurlandı.08.09.2018

6 Eylül Perşembe günü Çanakkale’de fenalaşan ve kullandığı motosikletten düşen 73 yaşındaki Badem’in naaşı, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinin Seddülbahir köyünde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Badem’in cenazesinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile basketbol ve spor camiasının önde gelen isimlerinin yanı sıra; Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs, TBF Disiplin Kurulu Başkanı Can Yalçınkaya, TBF yetkilileri, Badem ailesi ve çok sayıda kişi hazır bulundu.

Türkoğlu: “İsmet Ağabey’i asla unutmayacağız”
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, İsmet Badem’in vefatından dolayı çok üzgün olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“İsmet Ağabey kalbi basketbol için çarpan bir insandı. Yıllar boyu büyük fedakarlıklarla çıkardığı dergilerle, yaptığı programlarla ve yorumculuğuyla birkaç neslin birden basketbolu sevmesinde büyük rol oynamıştı. Her zaman şakacı ve neşeliydi. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Onun bize yaptığı ağabeyliği ve basketbola katkılarını asla unutmayacağız.”

TBF CEO’su Ömer Onan ise son dönemde basketbol ailesinin çok önemli isimlerini yitirmiş olmaktan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “İsmet Ağabey ile 16 yaşından beri ağabey kardeş ilişkimiz vardı. Acımız büyük. İsmet Ağabey basketbolun sevilmesinde büyük rol oynamıştı. Yaptıkları asla unutulmaz” dedi.

Törenin ardından sevenleri, İsmet Badem adına yerleştirilen anı defterine mesajlar bıraktı.


Daha Fazla Haber Göster