3. Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı Tamamlandı

TBF Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen ‘3. Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı’ Acıbadem Üniversitesi, Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.27.06.2018

TBF Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen ‘3. Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı’ Acıbadem Üniversitesi, Kerem Aydınlar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya çeşitli kulüplerde görev yapan ve basketbol sporcu sağlığı ile ilgilenen yaklaşık 90 sağlık personeli katıldı. Daha önceki toplantıların devamı niteliğinde olan organizasyonda temel yaşam desteği, saha içi acil müdahaleler ve dopingle mücadeledeki güncel  yaklaşımlar konularında sağlık çalışanlarının bilgileri güncellendi.

ATUDER, Okmeydanı EAH, Medeniyet Üniversitesi ve Ufuk Üniversitesi’nden eğitimcilerin destek verdiği toplantının açılış konuşmasını yapan TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen eğitimlerin sağlıkçılarımızın eğitiminin standardize edilmesi açısından önemine vurgu yaparken, sağlıkta eğitimin sürekliliğine güncel bilgilerle verilen sağlık hizmetlerinin Türk basketbolunun gelişimi için de değerli olduğunu ifade etti.

Öğleden sonra yapılan pratik eğitimlerde maketler, simülatörler ve sanal gerçeklik laboratuvarında temel yaşam desteği eğitiminin pekiştirilmesi ardından toplantı sona erdi.

Daha Fazla Haber Göster