Fenerbahçe Doğuş Basketbol Gençler Ligi’ni Üçüncü Sırada Tamamladı

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Basketbol Gençler Ligi’nde Banvit’i 82-81’lik skorla mağlup eden Fenerbahçe Doğuş, üçüncü oldu.12.05.2018

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Basketbol Gençler Ligi’nde Banvit’i 82-81’lik skorla mağlup eden Fenerbahçe Doğuş, üçüncü oldu.

Düşük tempoda başlayan mücadelede Ekrem Sancaklı ve Efe Tırpancı ikilisiyle sayılar bulan Fenerbahçe Doğuş, skoru da 6-2’ye getirdi. Alperen Demir ve Atakan Erdek’in basketleriyle oyunda dengeyi yakalayan Banvit, 6.dakikaya girilirken durumu da 10-9 yaptı. İlk periyotu 20-13 önde tamamlayan Banvit, ikinci çeyrekte savunmadaki direncini arttırdı ve Sadık Kabaca’nın turnikesiyle 10 sayılık farkı yakaladı (26-16). Karşılaşmanın ilk yarısını Banvit, 35-33 önde tamamladı.


Üçüncü çeyrekte Hakan Sayılı ve Erkin Şenel ikilisinin basketleriyle hücumları değerlendiren Banvit, 25.dakikada 7 sayılık farkı yakaladı (47-40). Cem Kırcıman’ın turnikesiyle rakibinin serisine son veren Sarı Lacivertliler, buna karşın savunmada rakibini durdurmakta zorlandı. Son 10 dakikalık bölüme 61-56 geride giren Fenerbahçe Doğuş, Ekrem ve Barış’ın basketleriyle 35.dakikada 68-65’lik üstünlüğü yakaladı. Skor üstünlüğünü maç sonuna kadar koruyan Fenerbahçe Doğuş, karşılaşmadan da 82-81 galibiyetle ayrıldı.

Maçın en değerli oyuncusu, Fenerbahçe Doğuş’tan Ergi Tırpancı seçildi. Mücadeleyi 14 sayı- 7 ribaunt- 6 asistle tamamlayan Ergi Tırpancı’ya ödülünü A Milli Kadın Takım Başantrenörü Ekrem Memnun takdim etti.

Banvit – Fenerbahçe Doğuş karşılaşmasının ardından görüşler:
Ali Yıldırım (Banvit)
“Öncelikle Fenerbahçe Doğuş’u kutluyorum. İki takımda iyi mücadele etti. Büyük hedeflerle buraya geldik. Yarı finalde çok kötü bir oyun oynadık. Bu karşılaşmada da bu durum etki etti. Son topta kazanacak duruma gelsek de bunu başaramadık.”

Sadık Kabaca (Banvit)
“Yarı finalde çok kötü bir oyun oynadık. Bu karşılaşmada da iyi mücadele etsek de son topu kullanamayarak kaybettik.”

Ali Serhan Aydanarığ (Fenerbahçe Doğuş)
“İki takımda çok iyi mücadele etti. İyi bir efor sarf ettik. Sezonu iyi bitirmek istiyorduk. Oyuncular da iyi mücadele ortaya koydular. Maç boyunca savaştık. Hatalar vardı ama bu da normal. Üçüncü olarak sezonu tamamladık. Banvit’i de kutluyorum.

Ergi Tırpancı (Fenerbahçe Doğuş)
“Öncelikle rakibimiz Banvit’i kutluyorum. Sezon içerisinde de onlarla karşılaşmıştık. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. Tüm ekibin ellerine sağlık. Herkese teşekkür ediyorum.”

Salon: Sinan Erdem Spor Salonu

Banvit (81): Alperen Demir 5, Arda Çete 2, Eray Akyüz, Hakan Sayılı 7, Erkin Şenel 20, Atakan Erdek 21, Boran Güler 1, Cihat Dalgalı, Önder Atun, Emir Kabaca 13, Sedat Ali Karagülle 12

Fenerbahçe Doğuş (82): Cem Kırcıman 13, Cengizhan İvedi 11, Efe Ergi Tırpancı 14, Ekrem Sancaklı 18, Ahmet Can Duran 6, Aydın Yiğitalp Tayfur, Barış Yeniay 15, Boray Bilgin, İsmail Karabilen 2, Ömer Doruk Süder, Saadettin Donat 9, Yiğit Arman KoçakDaha Fazla Haber Göster