TBL Federasyon Kupası’nda Eşleşmeler Belli Oldu

22-26 Şubat tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde organize edilecek TBL Federasyon Kupası eşleşmeleri belli oldu.07.02.2017


22-26 Şubat tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde organize edilecek TBL Federasyon Kupası eşleşmeleri belli oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen TBL Federasyon Kupası’nın basın toplantısına; TBF 1.Başkan Vekili Özden Pelister, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Pazarlama ve İletişim Direktörü Firuze Çekiç, TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş ve Afyon Belediyesi, Bandırma Kırmızı, Bursaspor Durmazlar, Gelişim Koleji, İstanbulspor Beylikdüzü, Nesine.com Eskişehir Basket, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Samsun BŞB Anakent takımlarının temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF CEO’su Ömer Onan, “Türkiye Basketbol Ligi’nde sona yaklaştıkça heyecan artıyor. Takımların en üst düzeyde olması nedeniyle kupa heyecanlı geçecek. Kupa mücadelesi Mersin’de düzenlenecek. Çok güzel bir turnuva olacağına inanıyorum. Hak edenin kupayı kazanmasını diliyorum” dedi.

TBF Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş de kura çekimi hakkında detaylı bilgiler verdikten sonra TBL Federasyon Kupası kura çekimine geçildi ve çeyrek final eşleşmeleri şöyle oluştu:

Tarih

Saat

Ev Sahibi Takım

Misafir Takım

Maç

22.02.2017

18:00

Gelişim Koleji

Sakarya Bşb.

1.Maç

22.02.2017

20:15

Nesine.com Eskişehir Basket

Afyon Belediye

2.Maç

23.02.2017

18:00

Samsun Bşb. Anakent

İstanbulspor Beylikdüzü

3.Maç

23.02.2017

20:15

Bandırma Kırmızı

Bursaspor Durmazlar

4.Maç

24.02.2017

18:00

1.Maçın Galibi

2.Maçın Galibi

5.Maç

24.02.2017

20:15

3.Maçın Galibi

4.Maçın Galibi

6.Maç

26.02.2017

16:00

5.Maçın Galibi

6.Maçın Galibi

7.Maç

Federasyon Kupası kura çekiminin ardından takım temsilcilerinin yorumları şu şekilde:

Muhammet Doğan (Afyon Belediyesi)
“Basketbolun güzel bir oyun olduğunu göstermek istiyoruz. İlk turda da Nesine.com Eskişehir Basket ile eşleşmiştik. Kazanan taraf olmak istiyoruz.”

Ulaş Özbülbül (Bandırma Kırmızı)
“Altyapımızdan gelen gençlerle mücadele eden bir takımız. Bursaspor ile sezon içerisinde iki kez karşılaştık ve rakibimize mağlup olduk. Bu kez kazanmayı hedefliyoruz. Keyifli bir turnuva olmasını dilerim.”

Murat Konuk (Bursaspor Durmazlar)
“İlk senemizde final grubuna kaldığımız için mutluyuz. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

Namık Yazlar (Gelişim Koleji)
“Federasyon Kupası’nda ilk kez final grubunda yer alıyoruz. Sezon içerisindeki bu turnuvanın düzenlenmesinin doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Kadro yapısı itibariyle sürpriz yaptık. Elimizden geldiğince de kupada başarılı olmaya çalışacağız.”

İbrahim Edin (İstanbulspor Beylikdüzü)
“Rakibimiz Samsun ile son 5-6 ay içerisinde çok kez karşılaştık. Bir kez daha karşı karşıya geleceğiz. Tüm rakımlara başarılar diliyorum.”

Güçlü Özyiğit (Nesine.com Eskişehir Basket)
“Play-off öncesi iyi bir hazırlık süreci olacak. Tüm takımlara kupada başarılar diliyorum.”

Cavit Akova (Sakarya Büyükşehir Belediyesi)
“Bu sene iddialı bir takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

İlayda Koçak (Samsun BŞB Anakent)
“Tüm takımlar başarılar diliyorum.”Daha Fazla Haber Göster