"250. maçta taraftarımıza galibiyet hediye etmek istiyoruz"

Anadolu Efes'in Euroleague'deki 250. maçı öncesinde tecrübeli oyuncu Kerem Gönlüm ile konuştuk.27.02.2014


Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague’deki 250. maçında, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Barselona karşısına çıkıyor.

Avrupa kupalarında köklü bir geçmişe sahip olan kulübümüzün bu önemli maçı öncesinde, Avrupa tecrübesi oldukça engin olan bir isimle, Kerem Gönlüm ile konuştuk.

75 kez Ülker, 127 kez ise Efes Pilsen ve Anadolu Efes formalarıyla toplamda 202 Euroleague maçına çıkmış olan Kerem Gönlüm, kulübün Euroleague’deki 250. maçı şerefine taraftara bir galibiyet hediye etmek istediklerini söylüyor:

“Anadolu Efes olarak 250. maçımıza çıkacağız. Çok da güzel bir maç ile, Barselona maçı ile çıkacağız. Gruptan çıkma adına artık son kozlarımızı oynuyoruz. Güzel bir atmosferde, inşallah, seyircinin desteğiyle 250. maçın şerefine onlara güzel bir galibiyet hediye etmek istiyoruz.”

Tecrübeli oyuncu, Beko Basketbol Ligi ve Turkish Airlines Euroleague maçlarıyla dolu olan yoğun tempoya artık alıştıklarını belirtiyor:

“Bu tempoya alıştık artık. Çok fazla hazırlanma fırsatımız olmuyor. Bazen sadece şut idmanı yapıp çıkıyoruz lig maçlarına. Önemli olan şimdi Barselona maçı. Ondan sonra deplasmanda Uşak maçımız var. Onlar da iyi bir takım. Elimizden geldiğince mücadele etmeye çalışıyoruz.”

Takımın birlik beraberlik içinde Turkish Airlines Euroleague Top 16’da kalan yedi maça konsantre olduğunu ifade eden Kerem Gönlüm’e göre, şu andaki sıralama biraz da şanssızlık ürünü:

“Aslında ben çok da kötü başladığımızı düşünmüyorum. Talihsizlik diyeyim… Malaga maçı vardı kaybettiğimiz. O maçı ve ardından Fenerbahçe Ülker maçını kazansak grupta çok daha farklı bir yerde olabilirdik. Ama olmadı… Bundan sonraki maçlarda elimizden geldiğince mücadele etmeye çalışacağız.”

Daha Fazla Haber Göster