Finalistler Basın Toplantısında Buluştu

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası finalistleri bugün düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.10.01.2014


Ankara’da yarın (11 Ocak 2014) sona erecek olan Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finallerinde rakiplerini mağlup ederek adlarını finale yazdıran Fenerbahçe ve Galatasaray Odeabank’ın antrenör ve oyuncuları bugün düzenlenen basın toplantısında görüşlerini paylaştı.

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Kurulu Başkanı
Kamil Uzun da katılırken, açılış konuşmasında şunları söyledi; “Spor Toto kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finalleri’nin geride kalan 3 günü gerçekten güzel geçti. Ezeli rekabet içinde olan 2 kulübümüz finale kaldı. Sakatsızlık bir mücadele ile birlikte coşkulu 2 takım taraftarının ve oyuncularının saha içinde ve dışında dostlukla maçı tamamlamalarını ve hak edeninin kazanmasını diliyorum”.  

Fenerbahçe Antrenörü Roberto Iniguez, geride kalan 2 maçta oyuncularının performanslarından mutlu olduğunu vurgulayarak, “Özellikle dün oynadığımız yarı final maçında oyuncularım sahada çok iyi savaştı ve onların bu mücadelesi de beni çok mutlu etti. Arka arkaya böyle iki maç oynadıktan sonra toparlanmak zor elbette ama biz Fenerbahçe olarak oynadığımız tüm finalleri kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Yarın da böyle olacak ve elimizden geleni yapacağız. Galatasaray Odeabank gibi güçlü bir rakibe karşı aynı sezonda 3 maç arka arkaya kazanmak hiç kolay değil. Bunun bilinci ile hazırlanıyoruz” dedi.

Sarı Lacivertli takımın oyuncusu Tuğçe Canıtez ise, “Sezona 4 kupa hedefiyle başladık. Bunlardan birini Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanarak gerçekleştirdik. Şimdi sıra ikinci hedefe geldi. Avrupa’da yolumuza yenilgisiz devam ediyoruz, Ligde iyi durumdayız ve sezonun ikinci kupasını kazanmaya da çok yakınız” diye konuştu.

Toplantının sonunda kendilerine yöneltilen soruları da yanıtlayan antrenörlerden Roberto Iniguez, yarınki oyuncu seçimleri ile ilgili olarak cevabında, “Biz bir aile gibiyiz. Oyuncularım da bu ailenin bireyleri. Takım için kadro olarak en iyi tercihleri yapmaya çalışıyorum ama zaman zaman hata yaptığımda oluyor tabi. Yarın için yapacağım tercihi şu an açıklamamı beklemeyin ama en iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.

Ekrem Memnun ise Alba Torrens’in sağlık durumu ve üst üste 4 kez bu kupayı kazanmalarının üzerlerinde yarattığı etki ile ilgili soruya; Alba Torrens düşmeyen yüksek ateş ile hastaneye kaldırıldı ve sonrasında zatürree teşhisi ile tedavisi 6 gündür devam ediyor. Bu akşam hastaneden çıkmasını bekliyoruz. 4 kez üst üste bu kupayı kazanmış olmamız ile ilgili sorunuza gelince; hayır benim ve oyuncularımın üzerinde bu bir baskı oluşturmuyor. Yarın çıkıp oynayacağız” diyerek cevap verdi.  

 

Daha Fazla Haber Göster